Tunus'ta rehine krizi

Her yıl binlerce Türk turistin gittiği Tunus'taki Bardo Müzesi'ne giren silahlı saldırganlar, içerideki turistleri rehin aldı.

Yayınlanma Tarihi: 18.03.2015 14:50
Değiştirme Tarihi: 18.03.2015 14:50
Tunus'ta rehine krizi

Her yıl binlerce Türk turistin gittiği Tunus'taki Bardo Müzesi'ne giren silahlı saldırganlar, içerideki turistleri rehin aldı.İçişleri Bakanlığı olayda en az yedi yabancı turistin, bir de Tunuslunun hayatını kaybettiğini açıkladı.En az iki kişi olduğu iddia edilen saldırganların elinde kalaşnikof olduğu öğrenildi.Güvenlik güçleri Tunus Parlamentosu'nun yanındaki müzenin etrafını çevirdi. 

İçeride 200 ziyaretçi vardı

Saldırı esnasında müzede 200'den fazla ziyaretçi bulunuyordu.160 kişinin arka kapıdan kaçtığı, şu anda içeride yaklaşık 30 rehine olduğu tahmin ediliyor.Milletvekili Sayida Ounissi, Twitter'da "parlamentonun boşaltıldığını" yazdı.AFP'ye konuşan bir milletvekili ise silah sesleri duyulur duyulmaz Meclis'in çalışmalarını bıraktığını açıkladı.Müzedeki rehineler tarafından çekildiği öne sürülen fotoğraf Twitter'da paylaşıldı.19'uncu yüzyıldan kalma bir Osmanlı sarayından müzeye çevrilen Bardo Müzesi, Türk turistlerin de büyük ilgisini çeken ziyaret noktalarından biri olarak biliniyor. (Hürriyet)