Tunceli'deki okulda patlama! 10 yaralı...

Yayınlanma Tarihi: 20.11.2015 20:44 | Değiştirme Tarihi: 20.11.2015 20:49

Tunceli'de bir okulda, kimya dersi sırasında, labaratuvarda deney yapıldığı sırada henüz belirlenemeyen nedenle patlama meydana geldi. Patlamada 9'u öğrenci ve 1 öğretmen olmak üzere 10 kişi yaralandı

Bugün akşam saatlerinde Atatürk Mahallesi'ndeki Özel Munzur Fen Lisesi 10'uncu sınıf öğrencilerinin, kimya dersi için laboratuar ortamında sülfürik asit ile deney yaptıkları sırada, sülfürik asitin cam tüpe boşaltılması sırasında henüz açıklanmayan bir nedenden dolayı patlama yaşandı. Patlama sırasında deneyi yaptıran ve ismi açıklanmayan kimya öğretmeni ile deney için laboratuarda bulunan 9 öğrenci yaralandı. Yaralanan öğretmen ve öğrenciler, okula çağrılan ambulanslarla Tunceli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı öğrencilerden 2'sinin patlama sırasında yüzlerinde oluşan yaralar nedeniyle durumlarının ciddi olduğu öğrenildi. 7 öğrencinin acil serviste yapılan ilk müdahale sonrası taburcu edilirken, durumu ciddi olan 2 öğrencinin ameliyata alındığı öğrenildi.

Olaydan sonra Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatırken, Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Ekipleri, patlamanın meydana geldiği laboratuara giderek çalışma başlattı. Ekipler, olay yerindeki delilleri toplayarak Emniyet Müdürlüğü'ne getirdi. Polis patlamanın ihmalden mi, yada tedbirsizlikten mi kaynaklandığı konusunda çalışmalarını sürdürürken, okulda deney yapan öğretmen ve idareciler ile öğrencilerin ifadelerine de başvurulduğu öğrenildi.