Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tümör nedeniyle gözü dışarı fırladı

Tümör nedeniyle gözü dışarı fırladı

Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan Demir ailesinin üçüncü çocuğu olan Mehdi Demir (2), beyninde oluşan tümör nedeniyle gözlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.

07.08.2014 10:46

Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan Demir ailesinin üçüncü çocuğu olan Mehdi Demir (2), beyninde oluşan tümör nedeniyle gözlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı.İlçeye bağlı Salihiye Mahallesi’nde ikamet eden çiçek ve Harun çiftinin üçüncü çocuğu olan Mehdi Demir, 4 ay önce karın ağrısı şikayetiyle önce Erciş Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastalığının geçmemesi ve gün geçtikçe bu kez kafasında şişkinliklerin oluşması üzerine babası ve annesi tarafından minik çocuk Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne götürüldü. Burada yapılan tahlil sonucu minik Mehdi’nin beyninde tümör oluştuğu tespit edildi. Aile çocuklarını bu kez İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürdü. Yapılan detaylı inceleme sonucu çocuğun hastalığına bir çare bulunamayacağı bildirilerek aile eve gönderildi.

Haber ile ilgili metin girin!.Çocuklarının göz göre göre her gün erdiğini belirten aile bireyleri, minik Mehdi’nin hastalığına çare bulunmasını istedi. Mehdi Demir’in dayısı Mehmet Bilmez, hastanın anne ve babasının kesinlikle hayırsever vatandaşlardan bir nakdi yardım istemediğini belirtip devlet yetkililerinden sadece çocuklarının hastalığına çare bulmalarını talep ederek, “Dört aylık bir süreçte çocuk bu hale geldi. Daha önce Mehdi’nin hiçbir hastalığı yoktu. Karnındaki ağrılar üzerine çocuk Erciş’te, Van’da ve İstanbul’da anne ve babası tarafından hastanelere götürülmüş. Hastalığın çaresinin olmadığı aileye bildirilmiş. Allah rızası için biz de Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza, doktorlarımıza buradan çağrıda bulunuyoruz. İsteğimiz kesinlikle nakdi yardım değil, sadece bu çocuğun derdine çare bulunmasıdır. Çocuğumuz bir gözünü kaybetti, diğerini de kaybetmek üzere” dedi.
Yorumlar | 0
üye profil