Tüm Türkiye'yi ağlatan Ayda'nın eğitim masraflarını Yurtiçi Kargo üstlendi

İzmir'de yaşanan 6.9 şiddetindeki depremde yıkılan apartmanın enkazından tam 91 saat sonra canlı olarak çıkarılan 4 yaşındaki Ayda Gezgin'in tüm eğitim masraflarını Yurtiçi Kargo'nun üstlendiği açıklandı.

Yayınlanma Tarihi: 03.11.2020 13:46
Değiştirme Tarihi: 03.11.2020 13:46
Tüm Türkiye'yi ağlatan Ayda'nın eğitim masraflarını Yurtiçi Kargo üstlendi

İzmir’de yaşanan 6.6 şiddetindeki depremin ardından tüm Türkiye’nin gözleri enkaz altında kalan vatandaşlarımızdan gelecek güzel haberlere kitlenmişti. Aradan geçen saatlerin ardından umutların azaldığı bir anda arama kurtarma ekiplerinden gelen güzel haberle yeniden umutlarımız yeşerdi. 91 saatlik çalışmaların ardından arama kurtarma ekipleri 4 yaşındaki Ayda’ya ulaştı.

'AYDA BİZİM KIZIMIZ'

Yurtiçi Kargo Ayda’nın enkaz altından kurtarılmasının ardından yaptığı, “Mucizenin adı Ayda! Şube müdürümüz Uğur Gezgin’in 4 yaşındaki kızı Ayda tam olarak 91 saat sonra enkaz altından kurtarıldı. Mutluluğumuzu tarif edemiyoruz” açıklamasıyla Ayda’nın şirket çalışanlarının kızı olduğunu duyurmuştu. Şirket sosyal medya hesaplarından daha sonra yaptığı açıklama ile minik Ayda’nın tüm eğitim masraflarını üstleneceğini de açıkladı.

Yurtiçi Kargo tarafından yapılan o açıklama şöyle;

“Ayda bizim kızımız! 91 saat sonra enkazdan sağ kurtulan Ayda’mızın tüm eğitim masrafları şirketimiz tarafından karşılanacaktır.”

Kaynak: DHA