Tüm gözler oradaydı: ÖSYM'den son dakika ALES açıklaması

Gelen son dakika haberine göre, ÖSYM, daha önce 2 Mayıs Pazar günü yapılacağı belirtilen ALES sınavıyla ilgili herhangi bir tarih değişikliğinin yapılmadığını, 2021-ALES/1'in daha önce de ilan edildiği gibi 2 Mayıs Pazar günü yapılacağını duyurdu. ÖSYM, ALES'e girecek adayların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacağını belirtti. 

Yayınlanma Tarihi: 27.04.2021 15:53
Değiştirme Tarihi: 27.04.2021 15:54
Tüm gözler oradaydı: ÖSYM'den son dakika ALES açıklaması

Tam kapanma tarihlerine denk gelen ALES sınavının yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. Tarihi yaklaşan ALES sınavında herhangi bir değişiklik olup olmadığı, ALES erteleme ya da iptal durumu pek çok kişi tarafından araştırılıyordu. ÖSYM, konuyla ilgili son dakika açıklamasında bulunarak 2 Mayıs'ta yapılacağı açıklanan ALES ile ilgili son noktayı koydu. Peki ALES sınavı yapılacak mı? İşte ayrıntılar... 

ÖSYM'DEN ALES AÇIKLAMASI

"Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/1), 2021 yılı ÖSYM Sınav Takviminde ilan edilen 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecektir.

İçişleri Bakanlığının yayımlamış olduğu Tam Kapanma Tedbirleri Genelgesi kapsamında; 02 Mayıs 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek 2021-ALES/1’e katılacak adaylar (bu kişilerin yanlarında bulunan eş, kardeş, anne veya babadan bir refakatçi) Sınava Giriş Belgelerini, sınav görevlileri ise sınava ait Görevlendirme Belgelerini yanlarında bulundurmak kaydıyla sınav günü sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacaklardır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur"