Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Tüm dünya ayağa kalktı

Tüm dünya ayağa kalktı

Fransa'nın Nice kentinde dün akşam meydana gelen terör saldırısına tepkiler çığ gibi büyüyor.

15.07.2016 10:33

Fransa'daki Bastille Ulusal Bayramı'nda bir araya gelen vatandaşlara yapılan hain saldırıya tüm dünyadan tepkiler yükseldi.

Türkiye
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Fransa'nın güneyindeki Nice kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı. Bakan Çelik, kınama mesajını Twitter hesabından İngilizce olarak paylaştı. Çelik, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Fransa'nın Nice kentinde düzenlenen korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınıyorum. Düşüncelerim saldırının kurbanları ve onların aileleriyle birlikte. Her nerede, ne şekilde ve hangi gerekçeyle insanlığa saldırırsa saldırsın, terör her zaman acımasızdır. Teröre karşı birlik olmalıyız." 

Almanya
Almanya Başbakanı Merkel: Almanya, terörizmle mücadelede Fransa'nın yanındadır.

İsveç
Nice’te en az 80 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısının ardından yazılı bir açıklama yapan İsveç Başbakanı Stefan Löfven, saldırıyı "şiddetle" kınayarak, "Bu, açık ve demokratik toplumumuza yapılmış bir saldırıdır" dedi.Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Fransa'nın Nice kentindeki terör saldırısı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı. Poroşenko, Twitter hesabından Fransızca yaptığı açıklamada, "Nice kentinde korkunç saldırı. Şoktayım. Bütün Ukrayna halkı ile birlikte Fransa'da hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Avrupa Birliği
AB Konseyi Başkanı Donald Tusk: - "Bunun hüzünlü noktası, saldırıya uğrayanların, özgürlüğü, eşitliği ve kardeşliği kutlayan insanlar olması. Hepimiz, şiddete ve nefrete karşı mücadelede mağdurların aileleri, Fransız halkı ve hükümetiyle birlikteyiz" 

Amerika Birleşik Devletler
ABD Başkanı Barack Obama, Fransa’nın güneyindeki Nice kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı. Obama, saldırıya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, Nice kentinde düzinelerce insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olan “korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınadığını” belirtti. Dualarının hayatlarını kaybedenlerin aileleriyle olduğunu ifade eden Obama, yaralılara da acil şifalar diledi.

Yorumlar | 0
üye profil