TSK obüs namlularını o noktaya kilitledi!

Yayınlanma Tarihi: 15.02.2016 12:18
Değiştirme Tarihi: 15.02.2016 12:54

Rusya'nın Azez'e başlattığı hava bombardımanı sürerken, Türkiye de aralıklarla Mini Havaüssü'nün olduğu bölgeyi bombalıyor. TSK'nın fırtına obüslerinin namluları aynı bölgeye kilitlenmiş durumda...

Öncüppınar sınırkapısı'ndan bildiren CNNTürk muhabiri Zeynep Karamustafa, aynı hareketliliğin bugün de sürdüğünü bildirdi. Türkiye Sabah 7-7.30 sıralarında özellikle Azez'deki Minni Havaüssü'nün olduğu bölgeye top atışlarını sürdürdü.

Top atışlarının büyük çoğunluğu Akçabağlar üs bölgesinden gerçekleşiyor.

Karşı taraftaki hareketlilik de sürüyor.  CNNTürk muhabirini verdiği bilgiye göre,  PYD Telabyad'a çok yaklaşmış durumda.

Fırtına öbüslerinin namluları Minni Havaüssü'nün olduğu bölgeye sabitlenmiş durumda..

Rusya bombalıyor

Rusya'nın Azez'e başlatığı hava bombardımanı da Türkiye'den rahatlıkla duyuluyor.

Türkiye'ye sadece 8,3 kilometrelik mesafede olan bölge Rus hava kuvvetleri tarafından bombalıyor ve sesleri Öncüpınar Sınırkapısı'ndan çok net bir şekilde duyuluyor.

Kilis'teki, Akçabağlar üst bölgesi, Öncüpınar Hudut bölüğü, Öncü Hudut karakolu ile Elbeyli Dağ Hudut karakolunda konuşlu bulunan birlikler, dün 20 atışla PYD unsurlarını vurmuştu. Çevre köylerden de duyulan top atışları neticesinde, terör örgütüne ait birçok mevzi ve sığınak yerle bir edilmişti.