Kandil'de 44 hedef vuruldu

Yayınlanma Tarihi: 15.11.2015 15:07
Değiştirme Tarihi: 15.11.2015 16:23

TSK Kandil Dağı'ndaki PKK mevziilerine yönelik operasyonlarına devam ediyor. Bu kapsamda akıllı mühimmatlar kullanılarak 44 hedef vuruldu.

Terörle Mücadele Harekatı kapsamında, 14 Kasım'da gece boyunca; Havadan İhbar Kontrol (HİK) uçağı, Havadan Yakıt İkmali ve İnsansız Hava Araçları (İHA)'nın desteklediği, F-4E 2020 ve F-16'lar ile yapılan sınır ötesi hava operasyonlarında, Irak'ın kuzeyindeki Kandil bölgesinde terör örgütüne ait tespit edilen sığınak ve barınaklardan oluşan 44 hedef akıllı mühimmat kullanılarak etkisiz hale getirildi. Askeri kaynaklardan alınan bilgiye göre temmuz ayı sonu itibariyle başlatılmış olan hava operasyonlarıyla çok büyük bir yıkıma uğradığı belirtilen Kandil bölgesinde yeniden yapılanma gayretleri çerçevesinde bazı tesislerin, barınak ve depoların tamir edilmeye, canlandırılmaya çalışıldığı öğrenildi.

Bu kapsamda 14 Kasım günü gece yapılan hava taarruzlarıyla hedeflerin tam isabetle vurulduğu bildirildi.  

Şırnak'ta 10 PKK'lı teslim oldu

Öte yandan Genelkurmay Başkanlığından, Şırnak'ın Silopi ilçesinde, bölücü terör örgütünden kaçan 10 teröristin, güvenlik güçlerine teslim olduğu belirtildi.  

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütünün Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 10 terörist, dün Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.