TSK'dan flaş açıklama

Yayınlanma Tarihi: 17.12.2015 14:36
Değiştirme Tarihi: 17.12.2015 14:46

Genelkurmay Başkanlığı, terör operasyonlarıyle ilgili açıklama yaptı.

Genelkurmay Başkanlığı'ndan dün yaşananlara ilişkin yapılan açıklama şöyle:

-Şırnak / Cizre’de devam eden operasyonda, altı güvenlik görevlisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, 24 Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. 

-Şırnak / Silopi’de devam eden operasyonda, iki güvenlik görevlisi hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmış, bir Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiştir. 

-Iğdır / Karakoyunlu’da devam eden operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce kullanılan bir sığınakta, muhtelif yiyecek ve yaşam malzemesi (üç kg pirinç, dört kg zeytin, beş kg tuz, 15 karton sigara, 27 metre branda) ele geçirilmiştir. 

4 IŞİD'li yakalandı

-Gaziantep / Oğuzeli’de, Türkiye’den Suriye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen ikisi yabancı uyruklu dört şahıs yakalanarak göz altına alınmıştır. 

-Hatay / Altınözü’nde, Suriye’den Türkiye’ye sınırı yasa dışı yollarla geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen üç yabancı uyruklu şahıs yakalanarak göz altına alınmıştır. 

-Siirt / Pervari’de, Bölücü Terör Örgütüne yardım ve yataklık yaptığı tespit edilen bir işbirlikçi şahıs göz altına alınmış, evinde yapılan aramada iki adet av tüfeği, bir adet dedektör ve Bölücü Terör Örgütüne ait örgütsel doküman ele geçirilmiştir. 

-Şanlıurfa / Viranşehir’de, yol emniyet ve kontrol devriyesi esnasında şüpheli bir araçta yapılan aramada, araç içine gizlenmiş halde tespit edilen ve Bölücü Terör Örgütüne götürüldüğü değerlendirilen bir adet Kaleşnikof piyade tüfeği, silaha ait bir adet şarjör ve altı adet fişek ele geçirilmiş, olayla ilgili bir işbirlikçi şahıs göz altına alınmıştır. 

-Hakkâri’de, Bölücü Terör Örgütünden kaçan bir terörist güvenlik güçlerine teslim olmuştur. 

Türkiye'ye geçmeye çalıştılar ateş açıldı

-Şanlıurfa / Suruç’ta, Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan girmeye çalışan dört şahsa açılan uyarı ateşi sonucunda, şahısların Suriye istikametine kaçtıkları hudut hattında yapılan aramada, üç çanta ve iki çuval içerisinde 7.695 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği ele geçirilmiştir.