Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Trump'a kartal saldırısı

ABD'de Müslüman karşıtı açıklamaları sert tepki çeken Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'ın, Ağustos ayındaki TIME çekiminde kartal saldırısına uğradığı ortaya çıktı.

10.12.2015 14:53

ABD'de Müslüman karşıtı açıklamaları sert tepki çeken Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump'ın, Ağustos ayındaki TIME çekiminde kartal saldırısına uğradığı ortaya çıktı. Öte yandan, İsrail Başbakanı Netanyahu tarafından da eleştirilen Trump, bu ülkeye yapacağı ziyareti ertelediğini duyurdu.

ABD'nin sembolü olan kel kartalın, 69 yaşındaki işadamına saldırdığı anın görüntülerini TIME dergisi yayınladı.

TIME'ın yılın kişisi anketinde finale kalan isimlerden biri olan Trump'ın, kapak fotoğrafı için Ağustos ayında bir kel kartalla poz verdiği sırada yaşanan olaya ilişkin görüntüler sosyal medyada on binlerce kişi tarafından paylaşılıyor.

Trump İsrail'e gitmiyor

Öte yandan, Müslümanlara yönelik çıkışı nedeniyle İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu tarafından da eleştirilen Trump, bu ülkeye yapacağı ziyareti erteledi. AFP'nin haberine göre; Trump, "İsrail'e başkan seçildikten sonra gideceğini" açıkladı.

Netanyahu, Trump'ın İsrail'i ziyaret edecek olmasının, "onun Müslümanlarla ilgili sözlerini kendilerinin de onayladığı anlamına gelmediğini" söylemişti. (hurriyet.com.tr)

Yorumlar | 0
üye profil