Tromso Beşiktaş Taraftarına Meydan Okudu

Ligde 2'de 2 yaparak yoluna kayıpsız devam eden, 144 hafta sonra yeniden liderliğe yükselen Beşiktaş, 29 Ağustos günü Tromsö ile çok önemli bir maç oynayacak.

Yayınlanma Tarihi: 28.08.2013 10:21
Değiştirme Tarihi: 28.08.2013 10:19
Tromso Beşiktaş Taraftarına Meydan Okudu

Ligde 2'de 2 yaparak yoluna kayıpsız devam eden, 144 hafta sonra yeniden liderliğe yükselen Beşiktaş, 29 Ağustos günü Tromsö ile çok önemli bir maç oynayacak. Siyah-Beyazlılar Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında Norveç ekibine deplasmanda 2-1 yenilerek taraftarını üzmüştü.

Kartal, 2005-06 sezonunda Galatasaray'ı eleyen Tromsö'yü geçerek Avrupa Ligi'nde gruplara kalmayı isterken, Olimpiyat Stadı'nda oynanacak maçta Trabzonspor karşılaşmasında olduğu gibi coşkulu bir taraftar kitlesinin olması bekleniyor.

Rövanş için konuşan Tromsö Genel Direktörü Vegard Berg Johansen, "Beşiktaş, Olimpiyat Stadı'nda 50- 60 bin taraftara oynuyor, bu durum takımınızı etkiler mi" sorumuza "Hayır. Tribünler dolsa da bundan etkileneceklerini sanmıyorum. İlk maçta olduğu gibi yine sahaya çıkacaklar ve futbollarını oynayacaklar" yanıtını verdi.

PRİM DOPİNGİ

Johansen, Beşiktaş maçında takımı ateşlemek adına futbolculara prim vermeyi planladıklarını söyledi. "Bir rakam belirledik. Fakat bunun ne kadar olduğunu açıklamam şu anda doğru olmaz. Hepimiz Beşiktaş maçına odaklandık" ifadelerini kullandı.