Trafikte sancısı tuttu, doğuma polis yetiştirdi

İzmir'de doğum sancısı tutan kadın, yoğun trafik nedeniyle hastaneye yetişmekte zorlanınca eşi polis ekiplerinden yardım istedi. Polis ekiplerinin siren çalarak eskortluk ettiği hamile kadın, hastaneye yetiştirilerek 3 kilogram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi.

Yayınlanma Tarihi: 30.09.2021 18:11
Değiştirme Tarihi: 30.09.2021 18:11
Trafikte sancısı tuttu, doğuma polis yetiştirdi

İzmir'de yaşayan Dilber-Metin Bülbül çifti, ikinci çocuklarını bekliyordu. Bugün sabah saatlerinde doğum sancısı başlayan Dilber Bülbül, eşi Metin Bülbül ile hastaneye yetişmek üzere Çeşme'den şahsi araçlarıyla yola çıktı. Çeşme'den Karabağlar ilçesine gelen çift, yoğun trafikle karşılaştı.

Eşinin doğum sancısının gittikçe arttığını gören Metin Bülbül, trafiği korna çalarak aşmaya çalışsa da başarılı olamadı. Metin Bülbül, bu sırada İnönü Caddesi üzerinde seyreden polis aracına yaklaşarak polis memurlarından yardım istedi. Bunun üzerine Karabağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipler Amirliği'nde görevli olan iki polis memuru, Bülbül çiftinin aracının önünde siren çalarak trafiği açmaya başladı.

Polis memurlarının yolu açtığı Bülbül çifti, hastaneye ulaşmayı başardı. Özel bir hastaneye ulaşır ulaşmaz doğuma alınan Dilber Bülbül, saat 09.35'te yaklaşık 50 santimetre uzunluğunda 3 kilogram ağırlığında bir erkek bebek dünyaya getirdi. Çift, bebeklerine "Ataberk" ismini verdi.

Doğum sürecini anlatan Dilber Bülbül, "Çok heyecanlıydım. Nasıl olacak diye düşündüm. Yola çıktığımızdan itibaren trafik fazlasıyla yoğundu. O an ağrılarım gittikçe artmıştı. Korkum vardı ve korkudan ağlıyordum. Eşimin talebiyle polis arkadaşlarımız yardım etti. Trafikte önümüzü açtılar. Onların ardından biz hastaneye ulaştık. Doktorumuza, ekip arkadaşlarına ve herkese teşekkür ediyorum. Hepsi elinden geldiğince yardımcı oldular. Bebeğim çok şükür sağlıklı. Ben de iyiyim. İsmini Ataberk koyduk" dedi.