FSM'deki 4 gişe açıldı!

FSM Köprüsü'nde kapatılan ve trafiğe neden olan 4 gişe tekrar açıldı.

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2015 18:19
Değiştirme Tarihi: 02.02.2015 18:19
FSM'deki 4 gişe açıldı!

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 25 Ocak'ta başlatılan ve 4 gişenin kapatıldığı çalışmalar sona erdi. Çalışmaların bitmesiyle Avrupa Anadolu geçişinde bir haftadır devam eden trafik yoğunluğunun bu akşam azalması bekleniyor.

Çalışmalar neticesinde yıkılan gişelerin yerinde serbest geçiş sistemi olacak. Bundan böyle sürücüler köprüden geçiş yaparken OGS ve HGS gişesi tercihi yapmak zorunda kalmayacak.

FSM’deki çalışmalar kapsamında serbest geçiş ücret toplama sistemi için köprü gişe alanındaki kanopiler ve gişe adalarının kaldırıldığını belirten Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan, işin planlanandan 6 gün önce bitirildiğini vurguladı.

Çalışmaların sürücülerin can ve mal güvenliği için titizlikle yürütüldüğüne dikkati çeken Bakan Elvan, yapılan düzenleme ile sürücülerin büyük bir kolaylığa kavuşacağını ifade etti. Elvan, çalışmalar sebebiyle trafikte yaşanan sıkıntılar olduğunu hatırlattı ve gösterdikleri sabır için tüm İstanbullulara teşekkür etti.

FSM üzerindeki gişe adalarının kaldırılması ile sürücüler 5 şeritli yolda şerit değiştirmeden ilerleyerek köprüye girecek ve böylece zaman kaybının önüne geçilecek. Zira yeni düzenleme ile araçların ogs veya hgs geçişine yönelmesine gerek kalmayacak, her şeridin üstünde iki sistemin de tanıyıcı sistemleri olacak.

İlgili Sayfalar: Playlist