Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Gişe çalışması bitti, trafik bitmedi

Gişe çalışması bitti, trafik bitmedi

İstanbul’da akşam trafiği sürücülere ve yolculara yine zor anlar yaşatıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde sona eren gişe çalışmasına rağmen köprünün Avrupa-Anadolu geçişinde araç kuyruğu yaklaşık 10 kilometreye ulaştı.

05.02.2014 19:20

İstanbul’da akşam trafiği sürücülere ve yolculara yine zor anlar yaşatıyor. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde sona eren gişe çalışmasına rağmen köprünün Avrupa-Anadolu geçişinde araç kuyruğu yaklaşık 10 kilometreye ulaştı.İstanbul’da iş çıkışı trafiği, ana güzergahlarda yine yoğunluğa neden oldu. Özellikle köprü geçişlerinin Avrupa-Anadolu yönünde kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde bir süredir devam eden gişe çalışmasının bitmesine rağmen akşam saat 18:00’dan itibaren tekrar trafik yoğunluğu yaşandı.FSM Köprüsü Avrupa-Anadolu yönünde trafik yoğunluğu Kemerburgaz ayrımından itibaren başlıyor. Köprü girişinde yaşanan kazaya müdahale edilirken bir şerit trafiğe kapatıldı.İşte Saat 19:10 itibarıyla İstanbul’da trafik yoğunluğu:

Haber ile ilgili metin girin!.GİŞE ÇALIŞMASI BİTTİ Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, bugün saat 12.00 itibarıyla Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde test süreci olarak Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ve Otomatik Geçiş Sistemi (OGS) birleştirilerek ortak geçiş döneminin başladığını bildirdi. Elvan, FSM'deki test sonuçlarına göre sistemin, başta Boğaziçi Köprüsü olmak üzere Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde de uygulanacağını belirtti.       Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gişelerde HGS ve OGS'nin birleştirilerek ortak geçişe imkan verilmesinin trafik akışına önemli katkı sağlayacağını kaydetti.       Bu kapsamda ilk test çalışmasının Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde bugün saat 12.00 itibarıyla uygulanmaya başlandığını belirten Elvan, test sonuçlarına göre sistemin Boğaziçi Köprüsü, Çamlıca ve Mahmutbey gişelerinde uygulanacağını dile getirdi.       Söz konusu çalışmaların, yıl sonuna kadar tamamlanacağını ifade eden Elvan, uygulamanın özellikle gişe önlerinde şerit değiştirmeden kaynaklanan sıkışıklığı azaltacağına, trafik güvenliğine de önemli katkı sağlayacağına işaret etti.       Yeni uygulanacak sistem ile OGS ya da HGS geçiş sistemlerinden birine sahip olan aboneler, istediği gişeyi serbestçe kullanabilecek. Eskiden cezalı olarak nitelendirilen geçişler, bundan sonra abonelerin sahip olduğu karttan düşülecek ve herhangi bir cezai işleme uğramayacak.
Yorumlar | 0
üye profil