Trabzonspor'a 'Kardeşinden' bir teklif var!

Slimani'nin piyasası yükseldi, Gignac ve kulübü Marsilya fiyatlarda uçtu... Karadeniz ekibi, yeni planlar yapmaya başladı, İngiltere'deki 'kardeş' kulübü Aston Villa'nın yıldızı Bent'i listesine aldı. Fırtına'nın renktaşı da, “Oyuncuyu ikna edin, biz gere

Yayınlanma Tarihi: 29.06.2014 05:06
Değiştirme Tarihi: 29.06.2014 05:23
Trabzonspor'a 'Kardeşinden' bir teklif var!

Trabzonspor’da forvet arayışları kelimenin tam anlamıyla dört koldan devam ediyor... Ön anlaşma yapılan Vahid Halilhodziç’in çalıştırdığı Cezayir’in formasını giyen Slimani, Brezilya’da üst üste goller atınca kulübü S.Lizbon bonservis bedeli için adeta uçtu. Halilhodziç faktörüne rağmen rakamların 7 milyon Euro’ya kadar çıkmasıyla Bordo-Mavililer, geri adım attı. Bir pürüz de Gignac’ta yaşandı. Marsilya  eklentilerin aksine 5 milyon Euro’da indirime gitmeyince Trabzonspor, şimdilik Fransızlar’a da teşekkür etti.


Sembolik ücret

Bu gelişmelerin ardından Trabzonspor rotasını daha önce de gündemine gelen bir ismi çevirdi: Darren Bent... İngiliz oyuncunun transferinde Karadeniz ekibinin kozu ise golcünün bonservisinin İngiltere’deki ‘kardeş’ kulübü Aston Villa’da olması. Geçen sezon Fulham’da kiralık oynayan İngiliz için Aston Villa’lı yetkililerin Trabzonspor’a, “Siz oyuncuyla temas kurun, anlaşın. Biz kulüp olarak size gerekli kolaylığı sağlarız” mesajını ilettiği öğrenildi. 2015’e kadar Bent ile mukavelesi olan Ada ekibinin Trabzonspor’dan çok sembolik bir rakam isteyeceği ifade edildi.

Özel maçları var!

Aston Villa ile Trabzonspor arasındaki yakın ilişkinin bir başka sonucu da sezon başında yapılacak özel karşılaşma olacak. Renktaş iki takım ya İstanbul’da Soma yararına bir organizasyon için buluşacak ya Trabzon’da sezon açılışı olacak ya da Trabzonspor misafir olarak İngiltere’ye gidecek. İki kulübün profesyonelleri bu konuyu görüşüyor ve en uygun programlama için çalışıyor.

Ada’dan hiç çıkmadı

30 yaşındaki Darren Bent’in transferi gerçekleşirse İngiliz oyuncu ilk kez ülkesi dışına çıkmış olacak. Daha önce İpswich Town, Charlton Athletic, Tottenham, Sunderland,  Aston Villa ve Fulham formaları giyen Bent, kariyerinin en iyi dönemini ise Sunderland ile 2009- 2010’da yaşadı. 38 maçta rakip filelere 24 gol bırakan oyuncu tüm dikkatleri üzerine çekti ve ardından da Aston Villa’nın yolunu tuttu.