Trabzon'da şoke eden olay! Eşini domuz zannedip öldürdü

Trabzon'da 6 ay önce yaşanan olayda 77 yaşındaki Ahmet Aktaş, bahçesine domuz girdiğini zannederek evinin balkonundan tabancayla ateş açtı ve 73 yaşındaki eşi Havva Aktaş'ı öldürdü. Aktaş, sorgusunda olayın kaza olduğunu söyleyerek, “Bahçede mısır püskülleri sallanıyordu. Islık çaldım, tepki gelmeyince birkaç el ateş ettim. Yaşanan olay kazadır” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 26.03.2021 13:56
Değiştirme Tarihi: 26.03.2021 13:56
Trabzon'da şoke eden olay! Eşini domuz zannedip öldürdü

4 Eylül 2020’de Tonya ilçesine bağlı Turalı Mahallesi, Karabetaş bölgesinde yaşanan olaydaİskenderli beldesi eski belediye başkanı ve emekli öğretmen Ahmet Aktaş, evinin bahçesine domuz girdiğini zannedip, tabancası ile balkondan ateş etti. Ahmet Aktaş, bir süre sonra eşi Havva Aktaş’ın evde olmadığını fark etti. Eşini aramaya çıkan Ahmet Aktaş, bahçedeki yeşillikler arasında Havva Aktaş'ı kanlar içinde yatarken buldu. Tabancayla eşini vurduğunu anlayan Ahmet Aktaş, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ekipler, Havva Aktaş'ın hayatını kaybettiğini belirledi. 

Cumhuriyet Savcılığı'nca, şüpheli Ahmet Aktaş, hakkında ‘eşe karşı taksirle ölüme sebebiyet verme’ suçundan soruşturma başlatıldı. Tonya Sulh Ceza Hakimliği’nce ‘konutu terk etmeme’ tedbiri uygulanan Ahmet Aktaş'ın, jandarma sorgusunda olayın kaza olduğunu söylediği öğrenildi. Ahmet Aktaş'ın, bahçede domuz ya da yabani hayvan zannederek tedbir amaçlı silahını ateşlediğini iddia ettiği sorgusunda, “Bahçede mısır püskülleri sallanıyordu. Islık çaldım, tepki gelmeyince birkaç el ateş ettim. Eşim sabahları bahçeye inmezdi. Hayvanların yanında olduğunu düşündüm. Bir süre sonra eşimi aradım, ahıra indim bulamadım. Sonra bahçeye gittim. Eşimi yerde hareketsiz yatarken buldum. Kulaklarında da herhangi bir problem yoktu. Yaşanan olay kazadır” ifadelerine yer verdi.

(DHA)