Trabzon'da derede 'dolar' arıyorlar: Şu ana kadar bin dolar bulundu

Cumartesi günü sabah Trabzon'un Of ilçesinde meydana gelen bir kazada, kamyon dereye uçtu. Bülent Kaşıkçı, kendi imkanlarıyla çıktığı kamyonda kendisine ait olduğunu söylediği 15 bin doların olduğunu ve dereye düştüğünü belirtti. 15 bin doları arama çalışmalarında dördüncü güne girilirken, akış yönü değiştirilen dereden şu ana kadar bin dolara ulaşıldığı belirtildi.

Yayınlanma Tarihi: 13.07.2021 17:48
Değiştirme Tarihi: 13.07.2021 17:48
Trabzon'da derede 'dolar' arıyorlar: Şu ana kadar bin dolar bulundu

Kaza, cumartesi günü sabah saatlerinde Of ilçesi Cumapazarı Mahallesi’nde meydana geldi. Özel bir inşaat şirketinde çalışan Bülent Kaşıkçı yönetimindeki kamyon, sağanak nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp Solaklı Deresi'ne uçtu. Kazada Kaşıkçı, kendi imkanları ile kamyondan çıktı. Çevredekilerin ihbarı ile bölgeye sağlık ile itfaiye ekipleri sevk edildi. Yanındaki kendisine ait 15 bin doların kaybolduğunu söyleyen Bülent Kaşıkçı, uzun süre ambulansa binmedi, yaralı halde parayı aradı. Parayı bulamayan Kaşıkçı’nın kan kaybı artınca ambulansla Of Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Haber ile ilgili metin girin!.

1000 DOLARA ULAŞILDI

Kazada kaybolduğu belirtilen 15 bin dolar için arama çalışması sürüyor. Kazanın yaşandığı alanda iş makinesi ile akış yönü değiştirilerek suyu azalan dere yatağına girenler kayıp dolarları aradı. Aramalarda ilk gün 200, ikinci gün 500 ve bugün de 300 dolar olmak üzere 1000 dolara ulaşıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

‘300 DOLAR BULDUM’

Arama çalışmalarına katılan mahalle sakinlerinden İsmail Sezgin, “Ben derede taşın kenarına sıkışmış bir vaziyette 300 dolar buldum. Hemen karakola teslim ettim parayı. Aile paranın ufak bir kısmı bulunduğunu duyunca bile çok sevindi. Biz önce ihtimal vermemiştik o kadar paranın kaybolduğuna. Ama bulunca ‘demek ki gerçekten para varmış derede’ dedim” dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaynak: DHA