Çift hatlı metro müjdesi!

Çift hatlı metro müjdesi!
Yayınlanma Tarihi: 07.02.2014 09:16 | Değiştirme Tarihi: 07.02.2014 09:02

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, dün Tuzla'da açılış yaptı, çift hatlı metro müjdesi verdi. Tuzla'yı cazibe merkezi haline getireceklerini açıkladı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Tuzla'ya iki hat birden metro çalışması başlattık" dedi.

Topbaş, Tuzla'da AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ni açtı. Açılışın ardından Tuzla Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan adayı Şadi Yazıcı ile seçim otobüsüne binen Topbaş, vatandaşları selamladı.

Postane Mahallesi'ndeki seçim irtibat bürosunun da açılışını yapan Topbaş, burada yaptığı konuşmada, Tuzla'ya iki hatlı metro müjdesi verdi. Birinci hattın Tuzla'yı Kadıköy-Kartal Metrosu'na bağlayacağını ifade eden Topbaş, "Diğer metro projemiz de Tuzla'yı Kaynarca üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na bağlayacak olan metro hattı. Böylelikle Tuzla, metro hatlarıyla buluşan ve erişim problemi olmayan bir ilçemiz haline gelecek" diye konuştu.

Tuzla'da yapacakları çalışmalar hakkında bilgi vermeyi sürdüren Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü: "İstanbul'un çok önemli bir aktivite merkezi olacak Viaport Marine'yi Tuzla'da inşa ediyoruz. Öyle bir merkez ki yılda 25 milyon insan buraya gelecek. Tuzla ağırlıklı 2 bin 500 insan çalışacak. İlçe, plajları, havuzları, sergi alanları, toplantı salonları, gezi alanları ve marinasıyla İstanbul'un cazibe merkezi olacak. "

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.