Tim Cook, Notre Dame’ye yardım edecek! Tim Cook kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Tim Cook, Notre Dame’ye yardım edecek! Tim Cook kimdir, kaç yaşında, nerelidir?
Yayınlanma Tarihi: 16.04.2019 18:11 | Değiştirme Tarihi: 16.04.2019 18:11

Apple CEO’su Tim Cook, Notre Dame için yardımda bulunacak. Peki, Tim Cook kimdir, kaç yaşında ve nerelidir? Tim Cook’un serveti ne kadar? İşte yanıtı…

Dünyanın sayılı zenginlerinden Apple CEO’su Tim Cook’un Paris’te yanan Notre Dame Katedrali’için bağışta bulunacağı öğrenildi. Peki, Tim Cook kimdir, kaç yaşındadır ve serveti ne kadar?

Tim Cook'un babası liman çalışanı, annesi ise ev hanımıdır. Robertsdale Lisesi'nden mezun olan Tim Cook daha sonra 1982 yılında Auburn Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. 1988 yılında Duke Üniversitesi'nde MBA eğitimini tamamlamıştır. Tim Cook 58 yaşındadır.

Tim Cook’tan Twitter mesajı
Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın da Pazartesi gecesi çıkan bir yangında hasar gören Notre Dame Katedrali’nin yenilenmesi için maddi yardım yapacağını söyledi.

Cook Twitter paylaşımında, “Fransızlar ve Notre Dame’ı bir umut simgesi olarak görenler için üzgünüz. Herkesin güvende olmasından mutluyuz. Apple Notre Dame Katedrali mirasının gelecek nesillere taşınmasına yardımcı olmak adına katedralin yenilenme çalışmalarına yardım edecek” dedi.

Cook'un paylaşımı öncesinde, Notre Dame Katedrali'nin yenilenmesi şimdiye kadar toplam 400 milyon euroya bağış yapılmıştı. Tim Cook’un 2014’teki özvarlığının 785 milyon dolar olduğu biliniyor.