TikTok'un geliştiricileri açıkladı: Microsoft'a satılmayacak

4 yıl önce yayımlanan ve sosyal medyada çığır açan TikTok uygulamasının geliştiricisi olan Çinli ByteDance şirketi, ABD operasyonlarının Microsoft'a satılmayacağını açıkladı. TikTok, son dönemde Çin-ABD siyasi ilişkilerinin de ana gündem maddelerinden olmayı başarmıştı.

Yayınlanma Tarihi: 14.09.2020 09:55
Değiştirme Tarihi: 14.09.2020 09:55
TikTok'un geliştiricileri açıkladı: Microsoft'a satılmayacak

ABD Başkanı Donald Trump'ın ABD'li bir şirkete satılması için TikTok'a verilen sürenin uzatılmayacağını duyurmasının ardından, uygulamanın ABD operasyonlarını almak için görüşmelerde bulunan Microsoft'tan açıklama geldi.

Microsoft'tan yapılan açıklamada, ByteDance'in TikTok’un ABD operasyonlarını Microsoft'a satmayacağını şirkete bildirdiği aktarıldı.

Açıklamada, "Ulusal güvenlik çıkarlarını korurken, teklifimizin TikTok kullanıcıları için iyi olacağından emindik." ifadesine yer verildi.

Öte yandan, bazı kaynaklara dayandırılan bir diğer haberde, ByteDance'in TikTok’un ABD operasyonları için Oracle ile anlaştığı kaydedildi. Söz konusu haberde, anlaşmanın büyük olasılıkla doğrudan bir satış olarak yapılandırılmayacağı belirtildi.

Etiketler: tiktok - ABD - çin - microsoft - donald trump