THY uçağında panik yaratan yazı!

THY uçağında panik yaratan yazı!
Yayınlanma Tarihi: 14.10.2014 17:33 | Değiştirme Tarihi: 14.10.2014 18:24

Atatürk Havalimanı’nda Türk Hava Yolları’na ait 4 uçağın motorunda Arapça yazılar tespit edildi. Arapça yazılar Atatürk Havalimanı’nda IŞİD paniğine yol açtı.

Airporthaber.com'un haberine göre, Atatürk Havalimanı’nda THY uçaklarına yazılan Arapça sözler emniyeti alarma geçirdi. Türkiye’nin hemen yanı başında PYD ile IŞİD arasında çatışmalar devam ederken İstanbul’da uçak motorlarına üst üste Arapça yazılar yazılması korkuya neden oldu.Türk Hava Yolları’nın 12 Ekim Pazar günü Berlin-İstanbul seferini tamamlayan uçağın Almanya’nın Nürnberg kentine yapacağı sefer öncesinde motorunda Arapça yazılar görüldü. Uçağa yer hizmeti veren ekipler olayla ilgili merkeze bilgi verdiler. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı emniyeti harekete geçti. Uçağın motorundaki yazının kimler tarafından ve ne amaçla yazıldığının tespit edilmesi için çalışma başlatılırken üst üst 3 uçakta daha benzer yazılar görünce korku daha da arttı. THY ekipleri, aynı şekilde başka uçaklarda da bu tür yazılara rastlanılması halinde derhal bilgi verilmesi konusunda telsizlerle uyarıldı.

Haber ile ilgili metin girin!. Bereket DuasıEmniyetin yaptığı araştırma sonucu uçağın motorundaki yazıların herhangi bir tehdit unsuru içermediği ortaya çıktı. Motordaki Arapça yazıların bereket duası olduğu kaydedildi.Atatürk Havalimanı emniyeti, uçağın motorlarına bu yazıları kimin ya da kimlerin yazdığını tespit edebilmek için kameraları incelemeye aldı. Ancak dört uçağa benzer şekilde yazılar yazılmasına rağmen uçakların bulunduğu bölgede hiçbir kamera olmaması üzerine şu ana kadar yazan kişiler tespit edilemedi. Atatürk Havalimanı apronundaki yeterli kamera sisteminin olmaması güvenlik zafiyeti olarak değerlendirildi.