THY pilotu anlattı! Brüksel Havalimanı'ndaki saldırı anında oradaydı...

THY pilotu anlattı! Brüksel Havalimanı'ndaki saldırı anında oradaydı...
Yayınlanma Tarihi: 22.03.2016 12:52 | Değiştirme Tarihi: 22.03.2016 13:17

Brüksel Havalimanı'nda patlama anını THY pilotu anlattı.

Türk Hava Yolları'nın Brüksel-İstanbul uçağına bulunan pilotu Brüksel Havalimanı'nda meydana gelen patlama sonrası yaşananları anlattı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Brüksel Havalimanı'nda bulunan Türk Hava Yolları uçağının pilotu olayı Twitter hesabından paylaştı. Patlamanın olduğu dakikalarda kalkışa hazırlanan uçağın pilotu Büyükkara, uçakta mahsur kaldıklarını söyleyerek sosyal medyadan yaşadıklarını paylaştı. Büyükkara'nın mesajı şöyle oldu;

Haber ile ilgili metin girin!.

 “Uçakta mahsur kaldık. Havalimanında bomba patlamış, operasyon durdu. Kapı kapatan uçaklar ortada kaldı. Terminaller boşaltıldı. Kapı kapatan uçaklar kaldı ortada. Tüm personel gitti. İnecek olsak körüğü yanaştıracak adam yok. Apron kısmı güvenli olduğundan uçaklar bekletiliyor. Terminalden çıkan yolcu ve personel de bir alanda toplanıyor. Şu an apron güvenli deniliyor, dolayısıyla kapı kapatan uçakları oldukları pozisyonda tutuyorlar. Uçaktakiler ne olacak otorite karar vermedi. Ama havalimanındaki binalar komple boşaltıldı. Şu an biz steril kısımda farz ediliyoruz; ama güvenlikten sonra girilen binalar boşaltıldı. Dolayısıyla ufak da olsa stres var insanlarda. Apronda korkulacak bir durum yok. Kule biraz evvel KLM ile konuştu. Kimseye ulaşamıyorum dedi. TR saati ile 20:00'a kadar kapandı liman. Biz de operasyonla konuşup karar veririz birazdan. Uçaktan insek napılacak ona karar vermemiz lazım. Uçak şu an daha güvenli; ama 9.5 saat bekleyecek değiliz elbette. Kule ile konuştum kimseye ulaşamıyorum dedi. Habr alsam ulaşıcam size dedi. Yolcular uçakta mı diye sordu, evet dedim şimdilik öyle"

Freebird uçağı da orada

Bu arada Türk Hava Yolları uçağının yanı sıra yine bir Türk şirketi olan Freebird Hava Yolları'na ait TC-FBV tescilli Airbus A 320 tipi uçağında apronda bulunduğu öğrenildi. Şirketten alınan bilgiye göre uçağın ekibinin istirahatta ve güvende olduğu belirtildi.