THY'den uçuş fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama! Bilet fiyatları artacak mı?

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 27.05.2020 12:13
Değiştirme Tarihi: 27.05.2020 12:13
THY'den uçuş fiyatlarıyla ilgili önemli açıklama! Bilet fiyatları artacak mı?

Maliyetlerin yükselmesinden yakınan THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, "Bu maliyetler altında ezilmemek daha doğrusu şirketin sağlığı için bir dizi tedbirlere hazırlanıyoruz. Yolculara da yüklenmek istemiyoruz. Otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar” açıklamasını yaptı. 

İKRAM KONUSUNDA DEĞİŞİKLİK VAR MI?

İkram konusuna da değinen Aycı, "İç hatlarda ikramı kaldırıyoruz. Sadece su vereceğiz. Bu durum yurt dışında da iki saatlik uçuşlara kadar böyle olacak. Sonrası kademeli olarak artan ama mutlaka ambalajlı ürünlerle ikram yapacağız. Pre Order sistemi ile ikram olmayan uçuşlar için yolcular ücretini ödeyerek uçakta teslim sipariş verebilecekler. Elbette ürünler Internet üzerinde bir sayfada açıklanacak" bilgilerini paylaştı. (Hürriyet)