THY'den İngiltere uçuşlarıyla ilgili açıklama: Gelişler durduruldu

Koronavirüs ile ilgili mutasyon haberlerinin yayıldığı dönemde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ülkemizde de mutasyona uğramış virüsü taşıyan kişilere rastlandığını söylemesinin ardından Türk Hava Yolları (THY), İngiltere uçuşlarıyla ilgili olarak yaptığı yeni açıklamada İngiltere çıkışlı Türkiye varışlı yolcu gelişlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 02.01.2021 11:39
Değiştirme Tarihi: 02.01.2021 11:39
THY'den İngiltere uçuşlarıyla ilgili açıklama: Gelişler durduruldu

THY'den yapılan yazılı açıklamaya göre "Resmi otoritelerce alınan karar gereğince İngiltere çıkışlı Türkiye varışlı yolcu gelişleri durdurulmuştur. Türkiye çıkışlı İngiltere varışlı uçuşlarımız, İngiltere çıkışlı başka ülke varışlı (transit) uçuşlarımız planlandığı şekilde devam etmektedir" denildi.

Açıklamada yolculardan bilet değişikliği ve diğer talepleri için çağrı merkezi, biletin satın alındığı ofis ya da acenteye başvurarak işlemlerin gerçekleştirilebileceği belirtildi.

BAKAN KOCA DA UÇUŞLARIN GEÇİCİ DURDURULDUĞUNU AÇIKLAMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da dün yaptığı açıklamada, İngiltere kaynaklı mutasyon sebebiyle yapılan incelemelerde İngiltere'den  yurda giriş yapan 15 kişide mutasyonlu virüs tespit edildiğini ve bu ülkeden yurda girişlerin geçici olarak tamamen durdurulduğunu açıklamıştı.