THY'de iç hat ve dış hat uçuşları ne zaman başlayacak?

Herkes iç ve dış hat uçuşlarının ne zaman başlayacağını merak ediyor. THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı iç hat seferlerinin 4 Haziran’da dış hat seferlerinin de 10 Haziran’da başlayacağını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi: 21.05.2020 11:10
Değiştirme Tarihi: 21.05.2020 11:11
THY'de iç hat ve dış hat uçuşları ne zaman başlayacak?

Milyonlar iç ve dış hat uçuşlarının ne zaman başlayacağını merak ediyor. Sorunun yanıtı THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı'dan geldi. Buna göre, iç hatta 4 Haziran, dış hatta 10 Haziran'da uçuşlar başlayacak. 

KABİNDE BAGAJ ARTIK YOK

THY'den yapılan açıklamaya göre, artık yolcular kabin bagajlarını yanına alamayacak ve uçak altına kabul edilecek. Ayrıca, 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.     

İŞTE İLKER AYCI'NIN AÇIKLAMALARI   

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, ‘her şey iyi giderse’ diyerek iç ve dış hat seferlerinin uçuşlara açılmasını planladıkları tarihi Cüneyt Özdemir’in Youtube’tan yaptığı canlı yayında şu sözlerle duyurdu: 

"Bunu bana bir hafta evvel sorsaydınız ben size muhtemelen 28 Mayıs gibi her şey iyi giderse başlayacağız. Haziran’ın hemen başında da dış hat uçuşlarımızı başlatacağız derdim. Ama ne oldu gidişat incelendi ve bakıldı iç hatlardaki yeni tarih 4 Haziran’a kaydı, dış hatlardaki yeni tarih de 10 Haziran’a kaydı. Dolayısıyla şimdi biz de tarifemizi güncelleyerek yeni tarihe adapte olmaya çalışıyoruz ama ben bilet alan tüm yolcularımıza şunu söylemek isterim hiç merak etmesinler aldıkları biletler geçerlidir. Ücretsiz bir şekilde 2021 yılının 31 Aralık’ına kadar ücretsiz değişiklik hakları var. Ücretsiz olarak tüm dünyada olduğu gibi biz de biletleri değiştireceğiz. Yolcularımız yeni tarihi belirleyip uçabilir.

Sefer sayılarında doğal olarak bir miktar azalma meydana gelecek. Kademeli olarak uçuşları açacağız. Örneğin her şey iyi gittiği takdirde uçuşlara başladığımızı düşünelim belli hatlarda uçuşlara başlayacağız. Örneğin; İstanbul-Ankara, İstanbul-İzmir, İstanbul-Trabzon, İstanbul Antalya gibi büyükşehirlerimize uçuşlarımızı açacağız.

Buna uygun bir plan yaptık. Türkiye’de yaklaşık 12 ila 14 destinasyonda açılışla birlikte o hafta uçmaya başlayabilmeyi uygun görüyoruz."