TFF'ye Yaptırım Olacak Mı?

Olaylı geçen Kulüpler Birliği seçiminde başkan olan derneğin onursal başkanı İlhan Cavcav, 6+0+4 yabancı kuralı için alacakları tavrın ipuçlarını verdi.

Yayınlanma Tarihi: 20.07.2013 03:24
Değiştirme Tarihi: 20.07.2013 03:22
TFF'ye Yaptırım Olacak Mı?

Olaylı geçen Kulüpler Birliği seçiminde başkan olan derneğin onursal başkanı İlhan Cavcav, 6+0+4 yabancı kuralı için alacakları tavrın ipuçlarını verdi. Federasyonun aldığı karara yönelik bir yaptırım uygulama hareketinin gündeme gelmediğini belirten Gençlerbirliği başkanı, şu anda yapılacak herhangi bir şeyin olmadığını ifade etti.

Cavcav, genel kurulunda ardından yaptığı açıklamada, Kulüpler Birliği'nin işlevselliğini göstereceklerini belirterek, Türk futbolunun geleceği için gerekli adımları atacaklarını söyledi.
Vakfın yeniden yapılanması gerektiğini vurgulayan Cavcav, "Avrupa'da olduğu gibi Kulüpler Birliği'nin neler yapabileceğini göstereceğiz. Türk futbolunun geleceği için hareket edeceğiz" diye konuştu.

"YAPTIRIM GÜNDEMDE YOK"

Cavcav, yabancı kontenjanına ilişkin Türkiye Futbol Federasyonu hakkında herhangi bir yaptırım kararının alınıp alınmadığı sorusuna ise "Maalesef şu anda hiçbir arkadaşımız bu konuyu gündeme almadı. Böyle bir şeyin konuşulmaması gerektiğini belirtmeleri üzerine konu gündeme gelmedi. Her ne kadar 6+0+4 yabancı oyuncu statüsüne muhalif olsam da 17 kulübümüzün almış olduğu karar üzerine şu anda yapacak herhangi bir şey yok" yanıtını verdi.