Tezgahlarda hamsi bolluğu! Kilosu ne kadar?

Trabzon'da balıkçı tezgahlarında hamsi bolluğu yaşanıyor. Balıkçı Yakup Bektaşoğlu, "Hamsi şu anda bol çıkıyor. Esas boyutlara ulaşması için 1- 2 haftaya ihtiyacı var" açıklamasını yaptı. 

Yayınlanma Tarihi: 20.11.2020 10:52
Değiştirme Tarihi: 20.11.2020 11:18
Tezgahlarda hamsi bolluğu! Kilosu ne kadar?

Palamut, son günlerde azalınca tezgahlarda hamsi yer almaya başladı. Trabzon´da tezgahlarda kilosu 7,5 ile 10 lira arasında satılan hamsi için balıkçılar, avlanmanın yoğunluğundan hamsinin yeteri kadar büyüyemediğini söyledi. 

"HERKES FİYATLARDAN MEMNUN"

Konuyla ilgili konuşan Trabzonlu balıkçı Zekeriya Denizer, “Hamsi avcılığı şu an gayet güzel gidiyor. Fiyatı da uygun, müşterilerimiz de fiyatlardan memnun. Şu an tek sıkıntı hamsi boyut olarak yeteri seviyeye ulaşmadı, biraz küçük. Yerli hamsiye kar suyu değdiği zaman daha lezzetli oluyor. Hamsi avcılığı yoğun yapıldığı için hamsilerin büyümesine zaman tanınmıyor. Bıraksalar hamsi büyür” diye konuştu. 

Balıkçı Yakup Bektaşoğlu ise “Hamsi şu anda bol çıkıyor. Esas boyutlara ulaşması için 1- 2 haftaya ihtiyacı var. Şu an bol ve fiyatları uygun olduğu için vatandaşlarımız bol bol yiyor. Lezzeti de çok iyi” dedi. 

(DHA)