Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Teröristler Libya uçağını kaçırdı

Libya'da iç hatlar seferi yapan bir uçak kaçırıldı. Malta'ya indirilen Libya uçağındaki yolcular serbest bırakıldı. Korsanlar ise gözaltına alındı.

23.12.2016 14:22

Libya'da iç hatlar seferi yapan 111 yolculu ve 7 mürettebatlı bir uçak kaçırılarak Malta'ya indirildi. Sebha-Trablus seferini yapan uçak için güvenlik güçleri teyakkuza geçti. Malta Başbakanı Joseph Muscat, uçaktaki yolcuların bir bölümünün bırakıldığını açıklanmıştı. Yapılan son bilgilendirmeye göre uçaktaki yolcuların tamamı serbest bırakıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Saldırganlar tehdit etmişti 
Kaçırılan uçak Malta Luqa Havaalanına iniş yaptı. İki saldırgan, uçağı havaya uçurmakla tehdit etti. Uçağı kaçıranların Kaddafi yanlıları olduğu iddia edilmişti.

Malta Başbakanı'ndan açıklama 
Malta Başbakanı Joseph Muscat, Twitter'da "Kaçırılma ihtimaliyle Malta’ya yönlendirilen Libya iç hat uçuşu hakkında bilgilendirildim. Güvenlik ve acil durum ekiplerimiz teyakkuzda" yazmıştı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Korsanlar gözaltında
Uzun bir uğraştan sonra korsanlar gözaltına alınırken, Libya televizyonu uçağı kaçıranlardan birinin Kaddafi yanlısı partinin başı olduğunu duyurdu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Malta'daki son uçak kaçırma hadisesi
Malta'da en son uçak kaçırma olayı, 23 Kasım 1985'te yaşanmıştı. Mısır Havayollarına ait Boeing 737 tipi uçak, Yunanistan'ın başkenti Atina'dan Mısır'ın başkenti Kahire'ye seyrederken üç hava korsanı tarafından kaçırılmıştı. Kendilerini "Mısır Devrimi" olarak adlandıran hava korsanları, uçağı Libya'ya götürmek istemiş ancak uçak, yeterli yakıtı olmadığı için Malta'ya indirilmişti. Malta'ya gelen Mısırlı askerler, yaklaşık 24 saatin ardından uçağa baskın düzenlemiş, olayda 62 kişi yaşamını yitirmişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil