Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Terörist içeriden destek mi aldı?

Plis, Ortaköy Reina’da meydana gelen terör saldırısında, saldırganın içeriden destek almış olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaştı.

02.01.2017 10:51

Yeni yılın ilk saatlerini kana bulayan terör saldırısı hakkında kan donduran bir ihtimal üzerinde duran güvenlik birimleri, saldırganın içeriden destek almış olabileceğine odaklanmış durumda.

Yenişafak Gazetesi’nin haerine göre; Güvenlik birimleri, 39 kişinin hayatını kaybettiği  Reina saldırısını gerçekleştiren teröristin içeriden de destek almış olabileceğinden şüpheleniyor.

Yılbaşı gecesi Ortaköy’deki eğlence mekanını kana bulayan saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısı 39’a ulaştı. 4’ü ağır, 65 yaralı ise tedavi görüyor. Polis, katliam sonrası mekandaki kargaşadan faydalanarak olay yerini terk eden teröristi her yerde arıyor. Kuruçeşme adeta abluka altında. ‘Profesyonel’ katil, içeride 7 dakika boyunca ateş etti, daha sonra kıyafetini değiştirip 13 dakika mutfakta saklandı, ardından kayıplara karıştı.

Güvenlik birimlerine göre terörist, daha önce Reina'ya gelerek keşif yaptı. Gece kulübünün içini de ayrıntılı şekilde bildiği anlaşılan profesyonel katile, eğlence mekanının içinde kimsenin müdahale etmemesi polise göre tek bir şeye işaret ediyor: Saldırgan, içeride birilerinden yardım aldı. Reina'daki güvenlik ekibinden hiç kimse, katili etkisiz hale getirecek ya da yaralayacak herhangi müdahalede bulunamadı. Ayrıca Reina içerisinde misafirlerin kolay bulamayacağı 3 farklı çıkışın olduğu öğrenildi. İddiaya göre terörist, eğer denizden kaçmadıysa, sadece Reina görevlilerinin ve kendisinin bildiği çıkışlardan birini kullanarak dışarı çıktı.

Yorumlar | 0
üye profil