Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

PKK yine çark etti! Teröristlere dikkat çeken uyarı

İstanbul Sultanbeyli'de dün düzenlenen ve 3 teröristin öldürüldüğü, 1 polisin şehit düştüğü intihar saldırısı ve çatışmayı terör örgütü PKK üstlendi. Terör örgütü çatışmada ölen teröristlerin isimlerini açıkladı. Örgüt, kayıplarının ardından dikkat çeken bir açıklama yaptı!

11.08.2015 16:57

Terör örgütünün açıklamasına göre saldırıda ölen teröristler örgütün 'Ölümsüzler Taburuna' bağlı Botan Canfeda kod adlı Deniz Uçkun (Muş), Erdal Nuda kod adlı Erdal Yıldız (Ağrı) ve Harun Roman kod adlı Burak Boğakan (Bingöl).

Haber ile ilgili metin girin!. 

Teröristlerin intihar saldırılarında peş peşe ölmesinin ardından PKK'dan da dikkat çeken bir açıklama geldi. BBCTürkçe'nin haberine göre terör örgütü, üyelerini "Tamamen intiharı amaçlayan saldırılar yapmayın" diye uyardı. 

Açıklamada "İkinci bir emre kadar Adana-Pozantı ve İstanbul-Sultanbeyli'deki gibi saldırıların şimdilik ertelenmesi gerekmektedir" denildi.  

Terör örgütü Sultanbeyli'den önce de Van Başkale'de 1 ton bomba yüklenen araçla intihar saldırısı düzenlemişti. Hain saldırıda 1 terörist parçalanmıştı. Gabar'da üzerinde bomba patlatan bir terörist ölmüştü.  

Adana Pozantı emniyetine yönelik saldırıda da teröristlerden biri bombayı üzerinde patlatmaya çalışmıştı. Saldırıda 2 terörist öldürülmüş, 2 polis şehit düşmüştü. Ağrı Doğubayazıt'ta ise karakola 2 ton patlayıcı yüklenen traktörle düzenlenen terörist saldırıda 2 asker şehit düşmüştü. Hain saldırıda terörist parçalanarak ölmüştü.

Yorumlar | 0
üye profil