İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından duyurdu: Terhis olan askerler ve cenazesi olan vatandaşlar...

Koronavirüs (corona virüs) can almaya ve hayatları olumsuz şekilde etkilemeye devam ediyor. Birçok insanın aklından soru işaretleri yer alırken, merak edilen bir diğer konu ise terhis olan bedelli askerleri durumuydu. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya konuya dair Twitter hesabından bir açıklamada bulundu. 

Yayınlanma Tarihi: 04.04.2020 15:14
Değiştirme Tarihi: 04.04.2020 15:21
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından duyurdu: Terhis olan askerler ve cenazesi olan vatandaşlar...

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul'dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur" dedi.

Yerlikaya yaptığı açıklamada, "Bedelli askerlikten terhis olacakların İstanbul’dan ayrılmalarında kısıtlama yoktur. Terhis belgesi yeterlidir. Terhis olacak askeri almak için özel araç ile gelecek 1 kişinin; oturduğu ilden “Seyahat İzin Belgesi alması şartıyla İstanbul’a giriş ve çıkışına izin verilecektir" ifadelerini kullandı.

CENAZE İÇİN İZİN

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı dışında diğer nedenlele vefat eden vatandaşların, cenaze aracı veya ambulans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklar tarafından seyahat izni verileceğini duyurdu.

Yerlikaya, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kovid-19 tanısı dışında diğer nedenlerden dolayı vefat eden vatandaşlarımızın, cenaze aracı veya ambulans ile memleketlerine sevki için kaymakamlıklarımız tarafından seyahat izni verilecektir. Her cenaze için izin verilecek azami sayı 4 kişi ile sınırlandırılmıştır." ifadelerini kullandı.