Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
TEOG karne notları açıklandı - TEOG sonuçları

TEOG karne notları açıklandı - TEOG sonuçları

TEOG nedir, TEOG sonuçları açıklandı mı, TEOG puanları, TEOG ortak sınavları, TEOG lise kontenjanları ve TEOG ile ilgili her şey acunn.com internet sitesinde...

11.06.2014 13:28

TEOG nedir, TEOG sonuçları açıklandı mı, TEOG puanları, TEOG ortak sınavları, TEOG lise kontenjanları ve TEOG ile ilgili her şey acunn.com internet sitesinde...TEOG nedir, TEOG sonuçları, TEOG puanları, TEOG ortak sınavları TEOG lise kontenjanları Lise giriş, Lise tercihleri nasıl yapılır, Lise yerleştirme sonuçları, E Okul TEOG sonuçları öğrenme, Lise tercih başvuru takvimi ve lise kontenjanları hakkında her şeye acunn.com'dan ulaşabilirsiniz.Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılan ve yaklaşık 1 milyon 200 bin 8’inci sınıf öğrencisinin katıldığı merkezi sınav sonuçları bugün açıklandı.

TEOG karne notları açıklandıMEB, TEOG karne notlarını açıkladı. Liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz’da duyurulacak.Yaklaşık 1 milyon 200 bin 8’inci sınıf öğrencisinin TEOG kapsamında girdikleri yazılıların karne notları e-okul üzerinden açıklandı. Öğrenciler, 100 üzerinden hesaplanan puanlar için 16-20 Haziran arasında itiraz haklarını kullanabilecekler.Öğrencilerin liselere yerleştirme puanları ise 7 Temmuz tarihinde duyurulacak. Tercihler ise 31 Temmuz-8 Ağustos arasında alınacak.Yerleştirme sonuçları ve kesin kayıtlar 22 Ağustos’ta başlayıp, 15 Eylül’e kadar devam edecek.TEOG SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ Tercih dönemiÖğrenciler, aldıkları puanlara göre 31 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden tercih yapacak. A ve B olmak üzere iki grupta tercih yapacak olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları, 22 Ağustos tarihinde duyurulacak ve kesin kayıt yapılacak. Yerleştirme sonrasında boş kalan kontenjanlara, ortaöğretim yönetmeliğinin nakil esasları doğrultusunda nakil yoluyla öğrenci kaydedilecek.TEOG GİRİŞ BELGESİ TIKLA ÖĞRENE OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ TEOG nedir?Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi, MEB'in 2013-2014 Eğitim Öğretim yılından başlayarak uygulamaya başlayacağı sisteme verilen addır. Sisteme göre altı temel dersin ikinci sınavı MEB tarafından gönderilen ortak bir sınav olacaktır. Yeni sistemin amacı öğrencileri sınav stresinden kurtarmaktır. Bu yeni sisteme göre 6, 7 ve 8. sınıflarda 6 dersten 6 ayrı sınava girilecek ve ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanına eklenmiş yıl sonu başarı puanlarının ortalaması ile liselere yerleştirme yapılacak.6 temel ders için (Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi) öğretmeninin sene içerisinde düzenlediği sınavlardan biri merkezi olacak. 3 sınavı olan derslerin 2. sınavı, 2 sınavı olan derslerin 1. sınavı merkezi olarak gerçekleşecek. Bu sınavlardan alınan sonuçlar doğrultusunda ağırlıklandırılmış merkezi sınav puanın hesaplanacaktır.6, 7 ve 8. sınıflarda 1. ve 2. dönem sonunda girilen bütün sınavlar temel alınarak yıl sonu başarı puanları hesaplanacak ve bu puan liseye yerleşme puanını etkileyecek. Öğrenciler sınavlara kendi okullarında girecek ve sorular çoktan seçmeli (4 seçenekli) olacaktır. Diğer sınavlarda bulunan yanlışların doğruları etkileme sistemi TEOG sınavlarında bulunmamakta, yanlışlar doğruları etkilemektedir. 2013-2014 Eğitim döneminde, 28-29 Kasım 2013 tarihinde yapılan TEOG sınav sonuçları 20 Ocak 2014 Pazartesi günü açıklanmıştır.
Yorumlar | 0
üye profil