Telefona gelen linke tıklayınca, banka hesap bilgileri çalındı!

Hatay'da yaşayan zabıta memuru Ahmet Gökalp'ın cep telefonuna tanımadığı numaradan kısa mesaj geldi. Bu mesajdaki linke tıklayan Gökalp'ın banka hesap bilgileri çalındı ve hesabındaki tüm parasını dolandırıcılara kaptırdı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.10.2020 13:47
Değiştirme Tarihi: 12.10.2020 13:47
Telefona gelen linke tıklayınca, banka hesap bilgileri çalındı!

Zabıta memuru Ahmet Gökalp, cep telefonuna tanımadığı bir numaradan gelen kısa mesajı gördü. Mesajı açıp, içeriğindeki linki merak ederek açmaya çalışan Gökalp'ın cep telefonu kitlendi ve kapandı. Telefonunu tamirciye götürüp tamir ettiren Gökalp, sonrasında internet bankacılığı üzerinden su faturasını ödemek için banka hesabının mobil uygulamasına girdi. Hesabına girdiğinde, 13 bin lirasının olmadığını gördü. Bankaya giderek durumu anlatan Gökalp'a, paranın başka bir hesaba transfer edildiği belirtildi. Hesap hareketlerinin dökümünü alan Gökalp, savcılığa suç duyurusunda bulundu.

"EMEKLERİM ÇALINDI..."

Konuyla ilgili konuşan Gökalp, "Hesap hareketlerimi inceledim ve şok geçirdim. Emeklerim çalınmış. Hesabımdaki paranın 5 bin lirası İstanbul’daki bir ATM’den, kalan 8 bin lirası ise yine aynı ilde banka şubesinden çekilmiş. Kısa mesajla gelen linke tıkladıktan sonra dolandırıcılar SIM kartı kopyalamış ve bu sayede banka hesaplarıma girerek işlem yapmış. Hesabımdan para çekenlerin adı soyadı belli oldu. Bu şahıslar hakkında şikayetçi oldum. Mağduriyetimin giderilmesi ve dolandırıcıların cezasını çekmesini bekliyorum. Buradan diğer insanlara söylüyorum. Bütün birikimim 1 dakikada gitti. Cep telefonunuza bilmediğiniz numaradan gelen mesajları açıp, linklere tıklamayın. Benim başıma gelen sizin de başınıza gelebilir. Hesabınızdaki tüm birikiminiz bir anda gidebilir” açıklamasını yaptı. 

(DHA)