Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? İşte MEB telafi eğitim programı

Telafi eğitimi ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı, birçok öğrenci tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online olarak eğitim almak zorunda kalan öğrenciler, geri kaldıkları derslerini telafi eğitimle birlikte düzeltmeyi planlıyor. Peki, telafi eğitimi ne zaman başlayacak? İşte MEB telafi eğitim programı.

Yayınlanma Tarihi: 24.06.2021 15:46
Değiştirme Tarihi: 24.06.2021 15:46
Telafi eğitimi ne zaman başlayacak? İşte MEB telafi eğitim programı

Telafi eğitiminin ne zaman başlayacağını merak eden binlerce öğrenci, konuyla ilgili internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Bu yıl salgın nedeniyle online olarak eğitim gören öğrenciler, eksikleri olduğunu düşündükleri dersler için telafi eğitim alabilecek. Peki, telafi eğitimi ne zaman başlayacak? İşte MEB telafi eğitim programı.

Sorumluluk sınavlarının tamamlanmasının ardından, 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı'nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan "Telafide Ben de Varım" programı uygulanacak. 21 Haziran-2 Temmuz arasında başvuru yapılabilecek telafi eğitimi programı, 5 Temmuz-31 Ağustos arasında düzenlenecek.

Öğrenciler, bu süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve belediyelere bağlı tesis ve merkezlerden yararlanabilecek.

Program kapsamında okul, ilçe ve il genelinde gerçekleştirilecek bilimsel, sosyal, kültürel, sportif eğitim faaliyetleri ile etkinliklerle ilgili ayrıntılara "https://telafidebendevarim.meb.gov.tr" adresinden erişilebilecek.

Gönüllülük esasına göre öğrenciler, öğretmenler ve velilere yönelik eğitim faaliyetlerini içeren program, "eğitim faaliyetleri fiziksel", "sosyal-duygusal", "akademik gelişim" ve "özel eğitim alanı" olmak üzere dört ana temaya uygun planlanacak.