Telafi eğitim takvimi belli oldu: 31 Ağustos'ta başlayacak, 3 hafta sürecek

Telafi eğitimi ne zaman yapılacak? sorusu, şu sıralar en çok merak edilen konuların başında yer alıyordu. Milyonlarca öğrenciyi ve aileyi yakından ilgilendiren son dakika açıklaması Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapıldı. Bakanlık, telafi eğitimi takviminin belli olduğunu duyurdu. Yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin 31 Ağustos Pazartesi günü başlayacağını belirten MEB, telafi eğitiminin 3 hafta süreceğini kaydetti. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 03.06.2020 17:17
Değiştirme Tarihi: 03.06.2020 17:17
Telafi eğitim takvimi belli oldu: 31 Ağustos'ta başlayacak, 3 hafta sürecek

Milli Eğitim Bakanlığı telafi eğitimlerinin 31 Ağustos tarihinde başlayacağını ve 3 hafta süreceğini açıkladı. Öte yandan ders yılının başlamasıyla da destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu telafi eğitiminin süreceği kaydedildi. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, çalışmaların titizlikle sürdürüldüğüne dikkat çekti. Koronavirüs salgını sonrası hayata geçirilen EBA TV ve EBA'nın yüz yüze telafi eğitimlerle de destekleneceğini söyleyen Bakan Selçuk, öğrencilerin okula uyum sağlamalarına da önem vereceklerini ifade etti. 31 Ağustos'ta başlayıp 3 hafta sürecek olan telafi eğitimlerinin yıl boyunca da devam edeceğinin altını çizen Bakan Selçuk, öğrencilerin psikolojik anlamda da arkalarında olacaklarını belirtti.

BAKAN SELÇUK'UN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE:

“EBA TV ve EBA internet uygulamasını mutlaka yüz yüze telafi eğitimlerle destekleyeceğiz. Bu süreçte öncelikle öğrencilerimizin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşıp destekleme ve yetiştirme kursları ile telafi eğitimlerimize yıl içerisinde devam edeceğiz.”