Tekme, yumruk, kemer... Yolda karşılaştığı yaşlı adama öldüresiye dayak!

Bursa'da geçtiğimiz perşembe günü alkol aldıktan sonra evine doğru yürümeye başlayan 33 yaşındaki Ferhat Saka, daha önceden tanımadığı Ali Ş.,'yi feci şekilde dövdü. Pantolon kemeri, tekme ve yumruklarla saldıran Ferhat Saka, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, yaşlı adamın da yoğun bakımda tedavi altında olduğu ve hayati tehlikesinin bulunduğu kaydedildi.

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2020 10:06
Değiştirme Tarihi: 12.09.2020 10:06
Tekme, yumruk, kemer... Yolda karşılaştığı yaşlı adama öldüresiye dayak!

Korkunç olay Bursa'nın Kestel İlçesi, Ahmet Vefiik Paşa mahallesi'nde yaşandı. 10 Eylül günü alkol tüketip evine doğru yürüyen Ferhat Saka daha önceden tanımadığı Ali Ş. ile karşılaştı.

İki kişi bilinmeyen bir nedenle tartışmaya başladı. Ardından bu tartışma kavgaya dönüştü. Ferhat Saka, Ali Ş.’ye tekme ve yumrukla saldırdı. Saka, aldığı darbeler karşısında yere yığılan Ali Ş.’ye bu kez de pantolonundan çıkardığı kemerle vurmaya başladı.

İhbar üzerine bölgeye polis ekipleri geldi ve ikiliyi ayırıp Ferhat Saka'yı gözaltına aldı. 

Ağır yaralanan Ali Ş., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak, tedaviye alındı. Yoğun bakımda tedavi gören Ali Ş.’nin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan Ferhat Saka, dün akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Saka, çıkarıldığı mahkemece ‘kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

Mahkemede kendini savunan Ferhat Saka, çok alkollü olduğunu ve tam olarak olayı hatırlamadığını belirtti. Kendisine küfür edildiğini söyleyen Ferhat Saka, sinirlenip vurmaya başladığını söyledi. Ferhat Saka'nın sözleri şu şekilde: 

“Olay olmadan önce uzun süre içki içtim. Sonra eve gitmeye karar verdim. Bur sırada yolda biriyle karşılaştım. Neler olduğunu tam olarak hatırlamıyorum. Ancak bana küfrettiğini duydum. Ben de bu yüzden sinirlendim ve vurmaya başladım. Alkolün etkisi geçtikten sonra bunu nasıl yaptığıma inanamadım. Pişmanım, bilerek yapmadım”

Kaynak: DHA

Etiketler: bursa - bursa dayak