Tekirdağ'da acılı bekleyiş sürüyor

Tekirdağ'da acılı bekleyiş sürüyor
Yayınlanma Tarihi: 31.08.2014 16:57 | Değiştirme Tarihi: 31.08.2014 17:21

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlı Kumbağ Sahili’nde dün serinlemek için 3 arkadaşıyla birlikte girdiği denizde dalgalar arasında kaybolan 25 yaşındaki Emre Taştan’ı arama çalışmalarından bugün de bir sonuç alınamadı.

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi’ne bağlı Kumbağ Sahili’nde dün serinlemek için 3 arkadaşıyla birlikte girdiği denizde dalgalar arasında kaybolan 25 yaşındaki Emre Taştan’ı arama çalışmalarından bugün de bir sonuç alınamadı.İstanbul’un Sarıyer İlçesi’nden dün Sabah, erken saatlerde ailelerine haber vermeden Kumbağ Sahili’ne gelen ve 3 arkadaşıyla birlikte denize girdikten sonra dalgalar arasında kaybolan Emre Taştan’ın bulunması için başlatılan arama kurtarma çalışmaları sürdürülüyor. Çalışmalara, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı, Tekirdağ afad ve Sahil Güvenlik’ten 15 kişilik ekibin yanı sıra bugün Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği’ne bağlı 4 dalgıç da katıldı. Ekipler, şiddetli rüzgar nedeniyle boyu 2 metreye yaklaşan dalgalar ve dipteki güçlü akıntı nedeniyle arama çalışmalarını güçlükle yürüttü. Emre Taştan’ın kaybolduğu noktanın çevresindeki 4 kilometre çapındaki alanda yapılan aramadan bir sonuç alınamazken, çalışmalara olumsuz hava şartlarına rağmen devam edeceği kaydedildi.

Ailesinin umutlu bekleyişi sürüyorOlayın duyulmasının ardından Kumbağ Sahili’ne gelen Emre Taştan’ın ailesi ve hamile eşi Ayşenur Taştan’ın umutlu bekleyişi ise sürüyor. Ayşenur Taştan’ın zaman zaman fenalaşması nedeniyle olay yerinde sağlık ekipleri hazır bekletiliyor. Emre Taştan’ın ailesi arama kurtarma çalışmalarını yürüten ekiplerden sık sık bilgi alarak, iyi bir haber bekliyor.