Tekirdağ'da patlama! 6 aylık evli çiftin kabusu

Tekirdağ'da meydana gelen olayda 6 aylık evli Murat-Zehra Kota çifti, banyodaki şofben patlaması sonucu korku dolu anlar yaşadı. 

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 11:40
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 11:52
Tekirdağ'da patlama! 6 aylık evli çiftin kabusu

6 ay önce evlenen Murat Kota ile Zehra Kota'nın evlerinde banyodaki elektrikli şofben patladı. Patlamayla birlikte başlayan yangına ihbar üzerine gelen itfaiye ekipleri müdahale etti. Mahallelinin de su sıkarak söndürmeye çalıştığı yangın 3 saatte kontrol altına alındı. Zehra Kota'nın gözyaşları içinde izlediği yangında ev küle döndü.

Olayla ilgili konuşan Murat Kota'nın babası Hasan Kota, “Baktığımda oğlumun evinden dumanlar yükseliyordu. Ne olduğunu anlamadan ev yanmaya başladı. Hemen itfaiye ekiplerine bildirdim. İtfaiye geldi ve yangına müdahale etti ama görünen durum çok üzücü. Durum çok kötü, çok üzgünüm. Evin tüm eşyalarını bir ay önce yeni aldık. Maalesef yangından dolayı kullanılacak hiç bir şey kalmadı. Hepsi yandı. Evin 4 duvarı kaldı” diye konuştu. 

AK Parti Malkara İlçe Başkanı Gökhan Şentürk de mahalleye gelerek, yangın hakkında bilgi aldı. Şentürk, “Yangının şofbenden çıktığı belirtiliyor. Aileye geçmiş olsuna geldik. Yangında can kaybı olmamasına sevindik. Diğer işleri el birliğiyle hep birlikte halledeceğiz” dedi.

(DHA)