Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Tek el ateş etti ve kafasından vurdu!

Hollanda’nın en büyük uyuşturucu davası ‘Passage’ dosyasında Ali Ekber Akgün ile yargılanan Sjaak Burger, Panama’da bir restoranda siyahi bir Hollandalı tarafından başından vuruldu.

28.01.2015 13:56

Hollanda uyuşturucu şebekesindeki kişiler bir bir vuruluyor. Ali Ekber Akgün, İstinye'de Bentley içerisinde çapraz ateşe tutulmasının ardından hayatını kaybetmişti. Akgün’ün ardından yine bir süre önce Dino Soerel’le birlikte çalışan Okan Fidan da Amsterdam’da infaz edildi. Son olarak Akgün’le birlikte yargılandığı ve Hollanda’nın en büyük suç dosyası olan “Passage” davasının sanıklarından Sjaak Burger Panama’da yemek yerken siyahi bir Hollandalı tarafından başından vuruldu. Restoranın kamerası Burger’in vuruluşunu saniye saniye görüntüledi. Başına aldığı kurşun darbesiyle yere yığılan Burger, hemen hastaneye kaldırıldı. Burger’in vuran kişi ise motosikletle olay yerinden kaçsa da daha sonra yakalandı. Kimliği açıklanmayan saldırganın sadece Hollandalı olduğu açıklandı.    

Akgün ile birlikte yargılanıyorduAkgün daha önceki suikastlerle bağlantısı olduğu gerekçesiyle arama listesindeydi. Akgün de Burger gibi Passage Davası’ndan yargılanıyordu. Hollanda’daki mahkemenin, yeni tanıklar sayesinde Akgün ve Burger hakkında uzun süreli hapis cezasına karar vermesi bekleniyordu. 27 Aralık’ta da Amsterdam mafyasının gerçekleştirdiği suikastlarda adı geçen Khalid Jafaar da Panama City’de öldürülmüştü.
Yorumlar | 0
üye profil