TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan koronavirüs açıklaması: 31 milletvekili kendini izole etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan koronavirüs açıklaması: 31 milletvekili kendini izole etti
Yayınlanma Tarihi: 17.03.2020 14:08
Değiştirme Tarihi: 17.03.2020 14:08

Umreden dönen bazı milletvekillerinin karantinadan kaçtığı iddiası üzerine TBMM Başkanı Mustafa Şentop son dakika açıklamasında bulundu.

Şentop, ''Umreden gelen vekiller güya VIP'ten kaçmışlar, nasıl olmuşsa... Mart ayı başından bu yana umreye giden ya da umreden dönen milletvekilimiz yok'' dedi. 1 Mart’tan itibaren yurt dışından gelen vekil sayısının 31 olduğunu söyleyen Mustafa Şentop, "31 milletvekilimiz kendini izole etti" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şentop, şunları söyledi:

Bir provokasyon hesabından 17 umreden dönen milletvekilinin karantinaya girmediği yazıldı.Umreden gelen vekiller güya VIP'ten kaçmışlar, nasıl olmuşsa...Mart ayı başından bu yana umreye giden ya da umreden dönen milletvekilimiz yok.Farklı ülkelerden gelen milletvekillerimiz var.Bu arkadaşlarımızla ilgili olarak da ben de partilerimizle görüştüm. Milletvekili arkadaşlarımız da sorumluluklarının gereği olarak kendilerini evlerinde karantinaya almış durumdalar.

Ayrıca TBMM’de çalışan personelle ilgili de bir haber çıkmıştı.Gerek buradaki meclis hastanemizde gerekse başka hastanelere başvuran herkesi takip ediyoruz.Yurt dışından gelen milletvekili sayısı 31.

MECLİS TATİL EDİLECEK Mİ?

Meclisimizin gündemiyle ve gruplarımızın aralarında yapacağı değerlendirmeyle söz konusu olabilir. Görüşmeye devam edilen kanun teklifinin bitimine kadar en azından, bu hafta bir çalışma olacak. Ondan sonrasını tekrar değerlendirecekler.