Taziyeye giden bir kadının çok sayıda kişiye koronavirüs bulaştırdığı iddia edildi

Sakarya Akyazı'daki tek bir hata, çok sayıda kişinin koronavirüs kapmasına neden oldu. İHA'nın iddiasına göre, Sakarya Akyazı'da taziyede bulunmak için gittiği evde çok sayıda kişiye koronavirüs bulaştırdığı ifade edilirken, olayla ilgili inceleme yapıldığı kaydedildi. Benzer bir olay Nevşehir'İn Ürgüp ilçesindeki Taşkınpaşa köyünde yaşanmış, toplu şekilde kılınan cenaze namazı sonrasonra çok sayıda kişiye koronavirüs bulaşmıştı. 

Yayınlanma Tarihi: 12.05.2020 15:12
Değiştirme Tarihi: 12.05.2020 15:12
Taziyeye giden bir kadının çok sayıda kişiye koronavirüs bulaştırdığı iddia edildi

Sakarya’nın Akyazı ilçesinde taziye evine giden bir kadının birçok kişiye korona virüs bulaştırdığı iddia edildi.

Edinilen bilgilere göre, Akyazı ilçesi Vakıf Mahallesinde ismi açıklanmayan bir kadın, rahatsızlanarak Akyazı Devlet Hastanesine başvurdu. Yapılan testler sonucunda pozitif çıkan kadına korona virüs teşhisi konuldu. 

Karantina altına alınan kadın sonrası ekipler, kadının temas ettiği kişileri tespit etmeye çalıştı. Korona virüs teşhisi konan kadının taziye evine gittiği belirlendi. Kadının birçok kişiye korona virüs bulaştırdığı iddia edilirken, konuyla ilgili inceleme sürüyor.

TOPLU CENAZE NAMAZI SONRASI ÇOK SAYIDA KİŞİYE KORONAVİRÜS BULAŞMIŞTI

Benzer bir olay Ürgüp'teki 900 nüfuslu Taşkınpaşa köyünde meydana gelmişti. 

Ürgüp'te 900 nüfuslu Taşkınpaşa köyünde oturan D.İ. ile eşi İ.İ., Mart ayında Diyarbakır'da yaşayan oğullarını ziyaretten döndükten sonra öksürük ve yüksek ateş şikayetiyle Nevşehir Devlet Hastanesi'ne başvurmuş, çifte yapılan koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Bunun üzerine köy, 21 Nisan'da karantinaya alındı.

Bu sırada köyde oturan Rıza Uzun, ciğerlerinde yaşadığı sorun nedeniyle hayatını kaybetti. Uzun'un köyde kılınan cenaze namazına çok sayıda kişi, katılarak, sosyal mesafe kuralına uyulmadı. Cenaze namazı sonrası sağlık ekiplerinin yaptığı kontrollerde köyde yaşayan 60 kişinin 'Covid-19' testi pozitif çıktı. Bu kişiler, daha sonra hastanede tedaviye alındı.