Tayvan'da uçağın düşme anı amatör kamerayla kaydedildi! İşte o görüntü...

Şok görüntü!

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2015 09:51
Değiştirme Tarihi: 04.02.2015 13:20

Tayvan'da kalkıştan hemen sonra bilinmeyen bir nedenle alçalmaya başlayarak bir köprüye çarpan yolcu uçağı, yakınlardaki bir nehre düştü.

Reuters'ın haberine göre, ATR 72-600 tipi uçaktaki 58 kişiden en az 19'unun hayatını kaybettiği açıklandı.

Büyük bölümü sulara gömülen uçaktaki 11 kişinin ise kayıp olduğu belirtildi. Yetkililer, yolcularının çoğu Çinli turist olan uçaktaki 28 kişinin kurtarıldığını, çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Haber ile ilgili metin girin!.
Başkent Taipei'deki Songşan havalimanından kalktıktan kısa süre sonra Keelung Nehri'ne düşen uçağın, TransAsia Havayolları'na ait olduğu açıklandı.

Beşi mürettebat, 58 kişi taşıyan uçağın alçalırken nehrin üzerindeki bir köprüye çarptığı an, otoyoldaki bir aracın içinden görüntülendi. Uçağın kalkıştan kısa süre sonra neden alçalmaya başladığı ise bilinmiyor.

Uçak düşerken kanatlarından biri, otoyoldaki bir taksiye sürttü. Seyir halindeyken savrulan aracın şoförü ve bir yolcu yaralandı.

"Özür dileriz"
Kazanın ardından basın toplantısı düzenleyen TransAsia yöneticisi Çen Şinde, kamuoyunun önünde başını eğerek özür diledi. Çen, "Kurbanların ailelerinden özür diliyoruz. Zamana karşı yarışan kurtarma ekiplerine de sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Temmuz ayında yine TransAsia Havayolları'na ait bir uçak Tayvan'ın Penghu Takımadaları yakınında fırtına nedeniyle düşmüştü. Kötü hava şartlarının etkisiyle gerçekleşen kazada 48 kişi hayatını kaybetmişti.
İlgili Sayfalar: Playlist