Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Tayland Prensi’nin bu görüntüsü ülkeyi karıştırdı

Tayland veliaht Prensi'nin Münih Havalimanı'nda çekilen fotoğraflarının Alman Bild gazetesinde yayınlanmasının ardından ortalık karıştı.

23.07.2016 20:35

Alman Bild gazetesi dün, Tayland Prensi’nin Münih Havalimanı’nda çekilen fotoğraflarını yayınladı. İnanılması güç fotoğraflarda 63 yaşındaki Prens Maha Vajiralongkorn, düşük belli kot pantolonu, bedenini açıkta bırakan kısa dar atleti ve dövmeleriyle alışılageldik Prens görüntüsünden oldukça uzaktı.

Taylan Kraliyet Havayolları’nın uçağına binmeden önce önüne kırmızı halı serilen, tüm uçuş ekibi ile görevlilerin selam durduğu Prens’in yanındaki sevgilisi Suthida’nın kıyafeti de garip karşılandı.

Haberi yapan gazetecinin eşi gözaltına alındı
Gazetenin “Prensin tişört alacak parası yok mu” yorumuyla verdiği fotoğrafların internette yayılmasıyla Tayland’da ilginç bir olay yaşandı. Haberi sosyal medyada paylaşan İskoç gazeteci Andrew McGregor Marshall’ın Tayland’da bulunan karısı tutuklandı.

McGregor yaptığı açıklamada, Bangkok’a ziyarete giden karısının, üç yaşındaki oğlunun ve kayınpederinin polis tarafından gözaltına alındığını söyledi.

Tayland yasalarına göre Kraliyet Ailesi’ni eleştirmek ve kötülemek 15 yıla kadar hapisle cezalandırılıyor. Marshall ve karısı 2011 yılından beri Tayland’da yaşamıyor. Yaptığı haberler nedeniyle İskoç gazetecinin ülkeye de girişi yasak.

Tayland prensi Vajiralongkorn kimdir?
70 yılla dünyanın en uzun süre tahtta kalan kralı unvanına sahip Bhumibol Adulyadej’in oğlu olan Prens, Tayland Kraliyet ordusunda General, Tayland Kraliyet Donanması’nda Amiral ve Kraliyet Hava Kuvvetleri’nde Hava Generali rütbelerine de sahip.

Prens, Tayland Kralı’nın tek oğlu olarak tahtın tek varisi durumunda. Prensin, sağlık durumu giderek kötüleşen 88 yaşındaki babasının yerine geçmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Yorumlar | 0
üye profil