Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'nın metresinin bin 400 çıplak fotoğrafı sızdı

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ile yaşanan bir son dakika haberi yine dünya gündeminde yer aldı. Ülkesi koronavirüs salgınıyla mücadele ederken ortadan kaybolan ve aylarca ülkesine dönmeyen Tayland Kralı, uzun süre sonra geri dönmüş ancak ülkedeki protestolar zirveye çıkmıştı. Maha Vajiralongkorn ile yaşanan son dakika gelişmesi yine çok konuşuluyor. Dünya basınında yer alan iddiaya göre Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'nun metresinin çıplak fotoğrafları, monarşi karşıtı aktivistlere gönderildi. 

Yayınlanma Tarihi: 22.12.2020 10:49
Değiştirme Tarihi: 22.12.2020 10:49
Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'nın metresinin bin 400 çıplak fotoğrafı sızdı

İngiliz basınında Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn ile ilgili bomba bir haber yer aldı. Maha Vajiralongkorn'un metresi Sineenat Wongvajirapakdi'nin 2012 ve 2014 yılları arasında çekilmiş binlerce çıplak fotoğrafı, ülkedeki monarşi kartışı kişilere gönderildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

The Times gazetesinde yer alan habere göre Sineenat Wongvajirapakd'nin kendisi tarafından çekilen bu çıplak fotoğraflar, Tayland yönetimi hakkında eleştirilerde bulunan ve bu konuyla ilgili makaleler yazan İngiliz gazeteci Andrew MacGregor Marshall'a gönderildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Haberde, fotoğrafların ülkede karşı karşıya kaldığı baskılardan dolayı Japonya’ya kaçmak zorunda kalan akademisyen aktivist Pavin Chachavalpongpun’a da gönderildiği ifade edildi.

İngiliz gazeteci ortaya çıkan skandal fotoğraflarla ilgili Facebook’ta 'Resimlerin çoğu kendi çektiği fotoğraflar ve çok açık fotoğraflar. Bu fotoğrafları Krala göndermek için kendi çekmiş gibi görünüyor.’ Diye yazdı.

Koi Wongvajirapakdi olarak da bilinen Bayan Sineenat, geçen temmuz ayında kralın 67. doğum günü münasebetiyle kraliyet eşi unvanı almıştı.

İlgili Sayfalar: Playlist