Tatile gidecekler dikkat!

Tatile gidecekler dikkat!

Kurban Bayramı tatilini Muğla'da geçirmek isteyenler şehir girişinde başlayan trafikle şok oldu. Kentteki otellerde yüzde 100 doldu.

Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Muğla'nın turistik ilçelerinde artan rezervasyonlar turizmcileri şaşırttı. Bayram öncesi gelmeye başlayan yerli turistlerle tesisler ve plajlarda büyük yoğunluk yaşanıyor. Kentteki caddelerdeki yoğun trafik yeni gelen turistlere zor anlar yaşatıyor.

Her yıl 3 milyondan fazla yabancı turist çeken Muğla, bayram dolayısıyla gelen yerli turistle ayrı bir mutluluk yaşıyor. Kentteki tüm oteller 9 günlük tatilin ilk gününde tamamen doldu.

Yüzde 100 doluluğa ulaştı
Muğla'nın önemli turizm merkezlerinden Bodrum, Marmaris ve Fethiye'deki turistik tesislerde Kurban Bayramı rezervasyonlarında yüzde 100 doluluğa ulaşıldı.

Validen tüm oteller doldu açıklaması
Muğla Valisi Amir Çiçek yaptığı açıklamada, bayram tatilinin 9 gün olması dolayısıyla sahil bölgelerine yerli turistler tarafından yoğun talep olduğuna dikkati çekerek otellerin tamamen dolduğunu söyledi. Çiçek, artan rezervasyonların turizmcileri memnun ettiğini vurgulayarak, "Birçok otelimiz şu an dolmuş durumda. Hatta rezervasyon yaptırmayanlar bölgede kalacak yer bulamıyor. Bayramda bu yoğunluk daha da artacak." dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Muğla turistler için hazır
Vali Çiçek yaptığı açıklamada, turistik tesislerin plan ve programlarını Kurban Bayramı'na göre yaptıklarını ve hazırlıklarını tamamladıklarını belirtti. Çiçek, daha önce müşteri planlaması yapan nitelikli otellerin hiçbirinin problem yaşamadığını, birçok otelin şimdiden dolduğunu kaydetti.

Güvenlik önlemleri...
Vali Amir Çiçek, "Muğla ve turistik ilçelerinde Kurban Bayramı tatili süresince konaklama tesislerimizde yüzde 100'e ulaşan doluluk var. Kente gelen misafirlerimizin gönüllerince tatillerini yapmaları için her türlü güvenlik önlemini aldık." diye konuştu.

Bodrum'da yer kalmadı!
Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından olan Bodrum da bayram tatilini geçirmek isteyenlere ev sahipliği yapacak. 100 bin yatak kapasitesi bulunan Bodrum'da otelciler Kurban Bayramı tatilini geçirmek için gelen misafirlerine daha iyi hizmet verebilmek için hazırlıklarını tamamladı.

Görüntülenme : 1859 Yayınlanma Tarihi: 10/09/2016 15:05:20

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin