Tarlasında bulduğu taşın göktaşı olduğunu iddia etti

Sivas'ta çiftçilik yapan 70 yaşındaki adam tarlasında bulduğu 59 kiloluk renkli taşın göktaşı olduğunu iddia etti ve taşın araştırılmasını istedi.

Yayınlanma Tarihi: 21.08.2020 19:39
Değiştirme Tarihi: 21.08.2020 19:39
Tarlasında bulduğu taşın göktaşı olduğunu iddia etti

Sivas'ın Altınyayla ilçesinde yaşayan 70 yaşındaki Muhsin Mermer arazide bulduğu ve 59 kilo ağırlığındaki gri renki taşın göktaşı olabileceği düşünerek araştırılmasını istedi. Çiftçilik yapan Muhsin Mermer, traktörü ile arazide çalıştığı sırada gri renkli farklı bir taş buldu. Daha önce böyle bir taş görmediğini söyleyen Mermer, taşı alarak evine getirdi. Taşın normalin iki katı ağırlığında olduğunu farkeden Mermer, tarttığında taşın 59 kilo olduğunu gördü.

"GÖKTAŞI OLABİLİR"

Büyüklüğü nedeniyle bir kişinin rahatlıkla kaldırabileceği taşı yerinden 2 kişi zor kaldırıyor. Taşın göktaşı olabileceğini ve araştırılması gerektiğini söyleyen Mermer, "Traktörle tarlayı sürüyordum. Taşı farkettim. Taşı merak ettim. Kaldıramayınca yuvarlayarak traktöre koydum. Taşı getirdim ve yıkadım temizledim. Bu taş normalde 20-25 kilo gelmesi gerekirken 59 kilo olduğunu farkettik. Daha önce böyle bir ağır taş görmedim. Göktaşı olabilir. Araştırılmasını istiyorum." dedi.

Etiketler: göktaşı - sivas - çiftçi - tarla