Tarlada bulduğu yılanı ağzına sokan adam arkadaşlarını etkilemek isterken canından oldu

Rusya'nın Astrahan şehrinde yaşayan bir çiftçi, karpuz tarlasında yılan buldu. Çevresindekileri etkilemek isteyen adam, yılanı ağzının içine soktu. Dili yılan tarafından sokulan çiftçi, apar topar hastaneye kaldırıldı ancak yaşamını yitirdi. Ölüm nedeni ise boğazının şişerek nefes almasına engel olması olarak belirlendi.

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2021 12:29
Değiştirme Tarihi: 25.09.2021 12:29
Tarlada bulduğu yılanı ağzına sokan adam arkadaşlarını etkilemek isterken canından oldu

Astrahan şehrinde bir çiftçi, karpuz tarlasında yakaladığı küçük bir yılanı kamera önünde ağzına soktu. Bölgedeki yerliler arasında çok popüler bir numara olan bu teşebbüs sonrasında yılan, adamın dilini ısırarak ölümüne sebep oldu.

ALERJİK REAKSİYONA SEBEP OLDU

Zehirli olduğu bilinen ancak bir insanı öldürecek kadar tehlikeli bir zehir taşımayan yılanın ısırığının çiftçide alerjik bir reaksiyon yarattığı ve bu yüzden hayatını kaybetmesine sebep olduğu belirlendi.

ISIRIK SONRASI DİLİ ŞİŞİNCE NEFES ALAMADI

Yılanın ısırmasından birkaç saat sonra fenalaşıp hastaneye kaldırılan çiftçinin, dilinin şiştiği ve nefes alamadığı tespit edildi. Yerel herpetolojistler, adamı ısıran engerek yılanının karpuzun yetiştiği arazilerde sıkça görüldüğünü ve ısırma vakalarının ise sıklıkla yaşandığını açıkladı.