Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için son tarih ne zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusunun nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından rağbet görmeye devam ediyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklama sonrasında KPSS şartı aranacak olan başvurular için tarih belli oldu. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için son tarih ne zaman?

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 16:31
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 16:31
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru için son tarih ne zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusuyla ilgili internet üzerinden araştırmalar sürmeye devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için 15-28 Mayıs 2020 tarihleri arasında tercih yapamayan adaylar, 21-27 Ocak 2021 tarihleri arasında tercih yapabilecekler.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ile ilgili yeni bir duyuru yayımlandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, KPSS 2020/7 tercih kılavuzunun güncellendiği duyuruldu. Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli personel alımı başvuruları 21 Ocak ve 27 Ocak tarihleri aralığında gerçekleştirilecek.

KPSS TERCİH KILAVUZU GÜNCELLENDİ

Tarım ve Orman Bakanlığının sözleşmeli pozisyonları için 15-28 Mayıs 2020 tarihleri arasında tercih yapamayan adaylar, 21-27 Ocak 2021 tarihleri arasında tercih yapabilecekler. İnternetten tercih gönderme işlemleri 27 Ocak 2021 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir. Atama yapılacak sözleşmeli pozisyonlar, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyi ayrı olmak üzere Tablo-1, Tablo-2, Tablo-3’de gösterilmiştir.

Tercih işlemleri,  yargı kararı gereği güncellenen KPSS-2020/7 Tercih Kılavuzunda belirtilen kurallara göre yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

KPSS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ

YERLEŞTİRME SONUÇLARININ DUYURULMASI

Adaylar yerleştirme sonuçlarını, ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM’ce Bakanlığa elektronik ortamda gönderilecektir. Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildiği kuruma başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini yerleştirildiği kurumdan öğreneceklerdir.