Tam kapanmada pazarlar açık mı? Semt pazarları çalışacak mı?

Tam kapanmada semt pazarları açık olacak mu sorusunun yanıtı, kapanmanın başlamasına çok az bir zaman kala birçok kişi tarafından sorgulanmaya başladı. İçişleri Bakanlığı tarafından verilen kararla birlikte, semt pazarlarının tam kapanmada muaf olup olmadığı belli oldu. Peki, tam kapanmada pazarlar açık mı? Semt pazarları çalışacak mı?

Yayınlanma Tarihi: 29.04.2021 14:37
Değiştirme Tarihi: 29.04.2021 14:37
Tam kapanmada pazarlar açık mı? Semt pazarları çalışacak mı?

Tam kapanmaya artık saatler kala birçok vatandaş internet üzerinden sorgulamalarını sürdürmeye devam ediyor. Tam kapanmada alışverişe çıktıklarında market yerine pazarı tercih eden vatandaşlar, tam kapanmada pazarların açık olup olmayacağını sorguluyor. Peki, tam kapanmada pazarlar açık mı? Semt pazarları çalışacak mı?

İçişleri Bakanlığının aldığı karara göre, semt pazarları 17 günlük sürede kapalı olacak. Tam kapanma bugün başlayacak. Bu nedenle haftanın üç günü semt pazarları açıktı ancak 17 günlük sürede pazarlar kurulmayacak.

MUAF TUTULAN YERLER 

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılar 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın bakkal, market, manav, kasap, kuruyemişçi ve tatlıcılara gidip gelebilecektir.