Tam kapanma uzatılacak mı? Tam kapanma ne zaman bitiyor?

Tam kapanma uzatılacak mı sorusunun yanıtı, birçok kişi, esnaf ve işletmeciler tarafından merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Tam kapanma uzatılacak mı sorusuna yanıt, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan geldi. Peki, tam kapanma uzatılacak mı? Tam kapanma ne zaman bitiyor?

Yayınlanma Tarihi: 06.05.2021 16:26
Değiştirme Tarihi: 06.05.2021 16:26
Tam kapanma uzatılacak mı? Tam kapanma ne zaman bitiyor?

Tam kapanma uzatılacak mı, tam kapanma ne zaman sona erecek sorularının yanıtını merak eden vatandaşlar, gündemden gelen son dakika gelişmelerini takip etmeye devam ediyor.  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay kendisine yöneltilen tam kapanma sorusuna, "Verileri görürüz değerlendiririz ama şu anda bir uzatma gündemimizde yok." yanıtını verdi.

TAM KAPANMA İÇİN KRİTİK TARİH 

Tam kapanma resmi olarak 17 Mayıs tarihinde sona erecek. Tam kapanmanın uzatılıp uzatılmama kararı ise 10 Mayıs'ta gerçekleşmesi beklenen Kabine Toplantısı'nda karar alınması halinde gerçekleşecek. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapıldığı taktirde haberimizin içerisine eklenecektir.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın tam kapanma süreci hakkında 5 Mayıs tarihinde yapmış olduğu açıklama şu şekilde;

"Bilim Kurulumuz Ramazan Bayramı öncesinde son toplantısını bugün yaptı. Alınan tedbir ve kısıtlamaların etkisini birlikte değerlendirdik. Bugün fedakarlık göstererek ertelediğimiz günlerimiz bizim ve sevdiklerimizin hayatlarını korumak için yapılmış yatırımlardır."

"Kapanma - açılma arasındaki kısır daireyi kıracak olan bizim irademizdir. Sabır ve sebat göstererek vaka sayısında önemli derecede düşüş yaşadık. 10 gün gecikmeli olarak bu düşüş doğrudan hastaneye yatışlarda da hissedilmeye başlandı. Şu günlerde ise ağır hasta ve vefat sayılarında da tedbirlerin etkisini göstereceğini öngörüyoruz."